Депутати, які голосували за прийняття ринку землі, порушили присягу, тому повинні піти у відставку, – Німченко

Народний депутат від фракції "Опозиційна платформа - За життя" Василь Німченко "Опозиційна платформа - За життя"

Ті народні депутати, які голосували за прийняття закону про ринок землі, ввійшли у конфлікт із Конституцією та порушили присягу. Тому вони мають піти у відставку, якщо Конституційний суд прийме рішення про неконституційність цього закону.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Василь Німченко.

Народний депутат зазначив, що "Опозиційна платформа – За життя" у своєму поданні до КСУ щодо визнання неконституційним закону про ринок землі спрямована на ту обставину, що ВРУ приймала рішення з порушенням основного закону – Конституції України.

"Ті народні депутати, які голосували за цей закон, ввійшли у конфлікт з Конституцією і порушили присягу. І ці народні депутати мають піти у відставку, якщо Конституційний суд прийме рішення про неконституційність цього закону", – заявив Василь Німченко.

За його словами, нардепи 13 разів ставили питання, що порушується процедура ухвалення закону, ба більше, у залі парламенту не було 226 депутатів, голоси яких потрібні для прийняття рішення.

Новини за темою: Після закону про ринок землі фермера можна буде побачити хіба що у музеї, – Мосійчук

"Це є в стенограмі, ми поклали на стіл високого суду ці обставини, ми не тримаємо це в кишені", – сказав парламентар.

Окрім цього Німченко додав, у 152 статті КУ чітко вказано про те, що порушення процедур, які тягнуть за собою вплив на законність чи конституційність прийнятого рішення, є прямою підставою для визнання закону неконституційним.

"З цього приводу є три рішення Конституційного Суду", – прокоментував Василь Німченко.

Нагадаємо, народні депутати ухвалили закон про продаж землі – проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення № 2178-10 підтримали 259 парламентарів, голосування відбулося 31 березня о 00:42.

Але у Верховній Раді відразу заблокували підписання документу, зареєструвавши постанови про скасування результатів голосування.

Згодом, на позачерговому засіданні 13 квітня народні депутати розблокували підписання законопроєкту про ринок землі. Парламент розглянув і відхилив 13 постанов про скасування цього закону.

28 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про ринок землі.