Депутат Європарламенту про атаку СБУ на канал "112 Україна": Дії влади - неприйнятні, вони повинні поважати свободу слова

Максиміліан Кра Фото з відкритих джерел

Неможливо повірити в те, що у європейській країні може виникнути ситуація, коли приватний телеканал намагаються захопити рейдери від влади. Так прокоментував спробу рейдерського захоплення телеканалу "112 Україна" депутат Європарламенту Максиміліан Кра.

Він наголосив, що у демократичній країні будь-які спроби утиску свободи слова - неприпустимі.

"Почувши це, я не міг повірити, що така проблема може трапитися в європейській країні. Вочевидь вони використовують час цих літніх канікул для того, аби зробити нападки на свободу слова. Запевняю вас, якщо подібна проблема дійсно станеться, ми – відреагуємо. Вони повинні поважати свободу слова. Свобода слова означає говорити те, що не подобається чути уряду. Їхні дії неприйнятні. І ми будемо багато що робити: будемо здійснювати тиск для того, аби зупинити подібні атаки на незалежні ЗМІ", - зазначив євродепутат.

Він також додав, що питання спроби тиску на незалежні медіа в Україні необхідно піднімати на рівні Європарламенту.

"Звичайно це питання потрібно підіймати і воно буде підніматись. Тому що це неприпустимо, щоб Україна прикидалася країною, яка йде на Захід. Комусь це може подобатись або не подобатись, але ви повинні знати, що у розвинених країнах ЗМІ є незалежними і вони мають право говорити те, що не подобається чути уряду. Ми не будемо мовчати і будемо піднімати це питання. Зараз український уряд йде по шляху меншої свободи та по шляху меншої демократії. Розпочнеться спекотна осінь – і ми почнемо інформувати всіх. Нам доведеться поставити кілька питань українським послам. І уряду доведеться відповідати на ці запитання", - наголосив євродепутат.

Нагадаємо, 6 серпня телеканал "112 Україна" заявив про спробу рейдерського захоплення з боку Служби безпеки України за завданням президента Володимира Зеленського і назвав такі дії влади абсолютно незаконними.

Loading...