Депутат Сенату Франції: Ми зацікавлені у продовженні міжпарламентського виміру "нормандського формату", запропонованого Віктором Медведчуком

Сенатор Франції Моран Фото - скріншот

Незважаючи на пандемію коронавірусу Європарламент готовий надалі обговорювати ініціативу голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука про створення парламентського виміру "нормандського формату". Про це заявив французький сенатор Себастьян Моран.

За його словами, це важливий спосіб для вирішення конфлікту на Донбасі. Моран висловив сподівання, що після завершення пандемії представники парламентів України, Росії, Франції та Німеччини продовжать цей діалог.

"Ми зацікавлені в тому, щоб знайти найкращі рішення для вирішення цієї ситуації. На жаль, в період пандемії, ми не можемо цього зробити, але як тільки вона закінчиться, ми зберемося всі разом для того, щоб продовжити нашу дискусію. Кожен повинен висловити добровільно свою думку, як ми можемо прийти до миру. Я був свідком того, що навіть у березні, незважаючи на пандемію, конфлікт на Донбасі тривав. Тому ми дуже чекаємо, коли період пандемії закінчиться, і ми всі зберемося, щоб шукати рішення і врешті-решт прийти до миру в Україні", – сказав Моран.

Раніше депутат Бундестагу доктор Роббі Шлунд також заявляв, що після завершення коронакризи необхідно провести зустріч в рамках парламентського виміру "нормандського формату".

Нагадаємо, ідею про міжпарламентський діалог у "нормандському форматі" запропонував голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук. Також він очолив міжфракційне депутатське об'єднання у Верховній Раді "Міжпарламентський діалог в ім'я миру: Україна - Росія - Німеччина - Франція". Воно має сприяти залученню парламентів країн "нормандського формату" з врегулювання конфлікту на Донбасі.

Зазначимо, що вже відбулися зустрічі з депутатами Європарламенту, французькими сенаторами, депутатами німецького Бундестагу і Держдуми. Вони, а також президент Росії Володимир Путін позитивно оцінили ці мирні ініціативи.