Депутат Колихаєв розкритикував систему перерозподілу фінансів між центром і регіонами

Фото з відкритих джерел

Народний депутат і лідер партії "Нам Тут Жити" Ігор Колихаєв переконаний, що децентралізація – не просто метод вирішення актуальних проблем, а єдино правильна можливість розвитку країни на сучасному етапі, повідомляє 112.ua.

За його словами, на сьогодні вся внутрішня політика держави будується виключно навколо перерозподілу фінансових потоків.

"Левову частку податків і зборів регіон сьогодні перераховує до центру, тим самим наповнюючи державний бюджет, а після, шляхом субвенцій, випрошує у центру кошти для вирішення проблемних питань і свого розвитку. І якщо, приміром, центр вважатиме, що в якомусь регіоні ще рано займатися ремонтом дороги, то гроші не перерахує", – зазначає нардеп.

При цьому, на думку Колихаєва, центральні влади не враховують не тільки потреби, але й можливості регіонів.

"Взяти, приміром, Північно-Кримський канал. Адже його розвиток – це питання геоекономіки. Його рішення призведе до виходу Херсонської області із зони ризикового землеробства, зміцнення продовольчої безпеки нашої країни, реалізації потенціалу високоінтенсивних технологій", – зазначає він.

Колихаєв вважає, що розвиток інфраструктури і створення сприятливих умов для інвестицій на місцях буде мотивувати інвесторів перетворювати українські регіони в точки росту.

"Створюючи ефективну інфраструктуру та умови для інвестицій на рівні регіону, ми станемо більш привабливими для інвесторів, які зможуть послабити соціальний "зашморг" МВФ, вливаючи фінанси в нашу країну, створюючи додаткові робочі місця, покращуючи якість життя громадян", – додає нардеп.

Колихаєв також повідомив, що ним розроблені і зареєстровані два законопроекти, що стосуються змін у Бюджетний і Податковий кодекси, які дозволять зміцнити і розвинути потенціал регіонів шляхом стимулювання нових дохідних джерел.

"Одним з таких джерел є рентна плата за транзит природного газу територією України. Практична реалізація цієї ініціативи дозволить збільшити обсяг доходів, насамперед, місцевих бюджетів, які зможуть отримати життєво необхідні ресурси для сталого соціально-економічного розвитку (фінансування капітального ремонту, будівництва, об'єктів соцкультпобуту тощо)", – зазначив парламентарій.

Все-таки бюджетний процес в регіоні і в національному масштабі – різні явища, підкреслив Колихаєв.

"Адже ніхто краще мешканців конкретної територіальної громади не знає, що для них важливіше. Їм і тільки їм дозволено визначати пріоритети розвитку рідного міста, селища, вулиці", – резюмував нардеп.

Loading...