Депутат Бундестагу: Ми маємо взяти за основу мирний план Медведчука і реалізувати його

Депутат Бундестагу Роберт Шлунд Фото з відкритих джерел

Кримінальні справи проти голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука та його колег щодо мирних ініціатив з врегулювання конфлікту на Донбасі не мають нічого спільного з демократією. Більше того, таким чином президент Зеленський демонструє, що продовжує войовничу політику Порошенка, і не збирається реалізовувати Мінські угоди.

Таку думку висловив у своїй статті депутат Бундестагу Німеччини, представник партії "Альтернатива для Німеччини" Роббі Шлунд.

Він нагадав, що в березні цього року група українських депутатів (представники фракції ОПЗЖ – ред.) вирушила до Москви, щоб зі своїми російськими колегами обговорити шляхи мирного вирішення конфлікту на Донбасі. А влада Зеленського чомусь почала звинувачувати їх у державній зраді.

"Це дійсно дивний процес, який, на мій погляд, має мало спільного з розумінням демократії. На Зеленського покладали великі надії багато депутатів Бундестагу, а також український народ. На жаль, ці надії не виправдалися", - сказав Роббі Шлунд.

Такі політичні репресії проти опозиції явно не сприяють прогресу в переговорах щодо врегулювання конфлікту на Сході України.

"Ми не бачимо прогресу в Мінському процесі. Навпаки, Зеленський продовжує політику Порошенка, яка призвела до війни і зубожіння українського народу. Чимала кількість депутатів Бундестагу вважає вкрай сумнівними зростаючі шельмування і криміналізацію роботи опозиції, зокрема, наприклад, представленої Віктором Медведчуком парламентську ініціативу в нормандському форматі", - зазначив депутат бундестагу.

Він також нагадав, що з ініціативи Віктора Медведчука 12 листопада 2019 року у Верховній Раді була створена міжфракційна група "Міжпарламентський діалог в ім'я миру: Україна - Росія - Німеччина - Франція". І в роботу цієї групи активно включилися парламентарії всіх країн-учасниць нормандського формату. Зокрема, депутати Бундестагу Німеччини.

"Ми, звичайно, вважаємо, що це відмінна ідея, так як це найкращий спосіб продемонструвати принцип демократичного парламентаризму. І депутатам вже пора взяти справу в свої руки.

Замість деескалації і миру глави держав і урядів Мінської угоди переслідували тільки свої інтереси і забули людей в Україні, а також на Заході і Сході", - підсумував Шлунд.

Раніше Віктор Медведчук сказав, що, незважаючи на всі спроби влади залякати, ОПЗЖ буде продовжувати політику, спрямовану на те, щоб принести мир в Україну.