live

Демілітаризація СБУ зовсім не означає, що вона стане менш ефективною, - Пунь

Інтерфакс-Україна

В СБУ планується поступове скорочення особового складу

Демілітаризація Служби безпеки України передбачає додаткові можливості залучення цивільних осіб та гнучкість в структурі, якої інколи не вистачає. Про це в інтерв’ю Інтерфакс-Україна заявив спікер реформи СБУ Сергій Пунь.

"Мабуть, дискусії можуть виникнути з приводу демілітаризації. Але тут треба розуміти, що демілітаризація Служби зовсім не означає, що вона стане менш ефективною, спроможною чи перестане виконувати своє основне призначення – забезпечення державної безпеки. Підкреслюю: ми говоримо про додаткові можливості залучення цивільних осіб, про гнучкість в структурі, якої інколи не вистачає", - розповів Пунь.

Спікер зазначив, що планується поступове скорочення особового складу. Зокрема з близько 27 тисяч співробітників на 2020 рік до 15 тисяч осіб у 2027 році.

Разом з тим він зазначив, що відомству вкрай необхідно зберегти кращих працівників й дати їм гідну зарплатню.

"Водночас наше завдання – зберегти кращих, дати їм гідну зарплатню (бо сьогодні вона найнижча серед усіх структур силового блоку) та можливості для кар’єрного зростання. 

Безумовно, у нинішніх обставинах (окуповані території, російська агресія на сході) до оптимізації штату треба підходити виважено. Тому Служба в будь-якому випадку ставить на перший план ефективне виконання своїх завдань. І реформа повинна цьому посприяти. А до дискусій ми готові і відкриті", - додав Пунь.

Новини за темою: Новий закон про СБУ варто ухвалити якнайшвидше, - експерти

Раніше президент України Володимир Зеленський провів кадрові зміни у керівництві Служби безпеки України.

Loading...