Делегація РФ на засіданнях в ОБСЄ перебуває в ізоляції, – постпред України

Фото: Офіс президента

Жодна з делегацій не підтримує запропонований росіянами пункт порядку денного

Делегація Росії на щотижневих засіданнях Постійної ради ОБСЄ, на яких розглядається питання російської агресії проти України та окупації Криму, перебуває в ізоляції, жодна з країн-учасниць її не підтримує. Про це заявив  постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк в інтерв’ю "Укрінформу".

"Російська делегація, справді, перебуває у повній ізоляції на цих засіданнях, а жодна з делегацій не підтримує запропонований нею пункт порядку денного та не виступає за ним. Хіба що ми змушені брати слово у відповідь для чергового спростування якихось вже абсолютно неправдивих тверджень та наведення аргументів для розвінчування маніпуляції", - заявив Цимбалюк.

Новини за темою: Моніторинговій місії ОБСЄ в Україні продовжили мандант до 2021 року

Він додав, що РФ декларативно заявляла про прагнення зробити спільний пункт порядку денного, сподіваючись, що Україна погодиться з нього викинути слова "російська агресія" та "окупація". 

"Звичайно, українська делегація на таке ніколи не погодиться", - заявив очільник української місії при ОБСЄ.

Зазначимо, одним з пунктів порядку денного щотижневих засідань Постійної ради ОБСЄ є "Триваюча агресія Росії проти України та нелегальна окупація Криму". Саме за цим пунктом виступають українська місія та інші делегації країн-учасниць.

Новини за темою: Євросоюз закликає РФ розблокувати доступ ОБСЄ на окупований Донбас

Нагадаємо, раніше спеціальний представник ОБСЄ Хайді Грау заявила, що контактна група домовилася про створення консультативної ради для політичного врегулювання ситуації на Донбасі.

Loading...