Делегація "Опозиційної платформи – За життя" зустрілася в Москві з керівництвом та депутатами Держдуми

Зустріч Віктора Медведчука і В'ячеслава Володіна

Держдума РФ

10 березня в Москві відбулася зустріч делегації партії "Опозиційна платформа – За життя" з депутатами Державної Думи Російської Федерації.

Метою зустрічі парламентарів двох країн стала презентація "Парламентського виміру "нормандського формату", яка проходить в рамках роботи міжфракційного депутатського об'єднання "Міжпарламентський діалог в ім'я миру: Україна – Росія – Німеччина – Франція".

Так, депутати Верховної Ради України від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук, Вадим Рабінович, Тарас Козак, Олександр Колтунович, Ренат Кузьмін і Тетяна Плачкова провели зустріч зі своїми російськими колегами – депутатами Державної Думи Російської Федерації.

Зокрема, в переговорах взяли участь голова Державної Думи В'ячеслав Володін, заступник голови ДД Олексій Гордєєв, голова Комітету ДД з питань СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Леонід Калашников, перший заступник голови Комітету ДД з питань СНД Віктор Водолацький, заступник голови Комітету Держдуми з безпеки і протидії корупції Микола Рижак, член Комітету Державної Думи з інформаційної політики Вадим Дєньгін.

Крім того, свою підтримку і солідарність мирним ініціативам партії "Опозиційна платформа - За життя" прийшли висловити голова фракції партії "Єдина Росія" Сергій Неверов і голова фракції Політичної партії "Комуністична партія Російської Федерації" Геннадій Зюганов, перші заступники голови Держдуми — Іван Мельников і Олександр Жуков.

Парламентарі України та Росії обговорили тему мирного врегулювання конфлікту на Донбасі і виконання Мінських угод, безальтернативність яких визнана в усьому світі.

На брифінгу, присвяченому підсумкам зустрічі, голова Політради партії "Опозиційна платформа — За життя", глава української делегації Віктор Медведчук подякував російським колегам за те, що вони знайшли час для переговорів. "Зважаючи на те, що сьогодні в цих стінах вирішувалися історичні події за участю депутатів і керівництва Держдуми, вони знайшли час, щоб обговорити питання, пов'язані з реалізацією Мінських угод. Для того, щоб просунути питання, пов'язане зі встановленням миру в Україні", — заявив Медведчук.

Український парламентар розповів, що в Україні дуже складна ситуація, яка, на жаль, продовжується і при новій владі. Тому українська опозиційна сила займається реалізацією одного із серйозних кроків, який іменується – "парламентський вимір "нормандського формату"", — підкреслив він.

Віктор Медведчук додав: "Так назвав цей вимір і цей проєкт міжпарламентських зв'язків президент РФ Володимир Володимирович Путін в грудні на зустрічі, коли ми поінформували його про створення міжфракційного депутатського об'єднання у стінах Верховної Ради України і запропонували зустрічі парламентарів України, Росії, Франції, Німеччини".

На переконання українського політика, глави держав, що беруть активну участь у нормандському форматі, можуть сприяти в першу чергу парламентарям Верховної Ради України, щоб реалізувати Мінські угоди, основна частина і базис яких полягає у прийнятті низки законів, що стосуються особливого статусу, амністії, виборів та змін до Конституції.

Віктор Медведчук також розповів, що "наступна зустріч повинна бути зустріччю чотирьох делегацій парламентів України-Росії-Німеччини-Франції". "Ми намітили також рішення, пов'язані із створенням робочої групи з підготовки та процедурних питань і підготовки програми та порядку діяльності, яка буде спрямована і може сприяти реалізації Мінських угод, а значить – встановленню миру на Донбасі, встановленню миру в Україні", — резюмував Медведчук.

Своєю чергою голова Державної Думи В'ячеслав Володін підтримав миротворчі ініціативи партії "Опозиційна платформа — За життя".

"Без діалогу - немає довіри, без довіри - немає розвитку", — заявив він. В'ячеслав Володін також підкреслив, що в рамках зустрічі сторони домовилися про конкретні кроки, які об'єднають, а не розколять. "Сьогодні нам необхідно, щоб наші колеги з Франції, Німеччини приєдналися до процесу, який запущений українською стороною, наш президент підтримав його, і сьогодні ми обговорюємо питання, які покликані об'єднати наші зусилля для того, щоб саме через парламентський вимір, через питання законотворчості ми вийшли на реалізацію Мінських угод", — підсумував В'ячеслав Володін.

Українські та російські законодавці прийшли до висновку, що необхідно розвивати українсько-російське співробітництво в інтересах обох країн.

Як відомо, 12 листопада 2019 року у Верховній Раді було створено міжфракційне депутатське об'єднання "Міжпарламентський діалог в ім'я миру: Україна – Росія – Німеччина – Франція", яке очолив Віктор Медведчук.

Цій ідеї – підключити парламенти України, Росії, Франції та Німеччини до мирного врегулювання на Донбасі – дав високу оцінку президент РФ Володимир Путін 20 грудня минулого року, а вже 24 грудня відбулася зустріч Віктора Медведчука і голови Державної Думи РФ В'ячеслава Володіна.

Нагадаємо, 23 січня 2020 року Віктор Медведчук провів презентацію "Парламентського виміру "нормандського формату" у Сенаті Франції для депутатів обох палат французького парламенту.

А 28 січня 2020 року в Берліні, представляючи цю ініціативу, Віктор Медведчук провів низку зустрічей з депутатами, що представляють найбільші фракції Бундестагу: соціал-демократами, християнськими демократами і "Альтернативою для Німеччини".