Чинне законодавство не дозволяє легко звільнити конкретного міністра, – Мокан

Василь Мокан УНІАН

Парламентар пояснив, для чого потрібен законопроєкт про інтерпеляцію

Народні депутати хочуть у рамках контрольної функції, якою наділений парламент, мати можливість впливати на кадрові призначення чи звільнення конкретного окремого міністра, тому і з’явилася ініціатива законопроєкту про інтерпеляцію.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України (фракція "Слуга народу") Василь Мокан.

Народний депутат прокоментував, чому зараз актуалізувалося питання, щоб надати парламенту можливість звільняти конкретних міністрів. 

"Стосовно законопроєкту про інтерпеляцію – ця ініціатива народилася у народних депутатів не просто так. Річ у тім, що зараз чинне законодавство не дає можливості легко звільнити конкретного міністра, тобто це може статися або за особистою заявою, або за поданням прем’єр-міністра. Депутати хочуть у рамках контрольної функції, якою наділений парламент, мати можливість впливати і на кадрові призначення чи звільнення конкретного окремого міністра", – зазначив нардеп.

Новини за темою: "Укрзалізниця" втрачає ринок і незабаром буде змушена перейти на дводенний робочий тиждень, – Скічко

Василь Мокан продовжив: "Але зараз відбуваються дискусії серед правників, серед конституціоналістів, наскільки ця ініціатива може бути реалізована на практиці, тому що дійсно величезний авторський колектив подав цей законопроєкт (більше 100 народних депутатів), у тому числі керівництво Верховної Ради, і фракції "Слуга народу". Але є висновки низки комітетів. Головний комітет сказав, що треба ще над цією ініціативою працювати".

Він резюмував, що законодавча ініціатива дозволить унормувати контрольну функцію і посилити позиції народних депутатів.

Як повідомляли раніше, політичний та громадський діяч Дмитро Співак заявив, що за місяць або півтора буде сформований новий склад Кабінету міністрів України.

Читайте також: "Шмигаль за крісло триматися не буде": У "Слузі народу" розповіли про домовленості з прем'єром".Loading...