Чим довше Україна буде блокувати території Донбасу, тим більше вони віддалятимуться від нас, – Опанащенко

Телеканал ZIK

Уряд це розуміє і визнає, тому блокада з їхньої сторони – це свідомий крок з віддалення територій Донецької та Луганської областей від України

Чим більше Україна буде блокувати території Донецької та Луганської областей, тим далі вони будуть від нас знаходитися і тим довшим буде шлях з повернення цих територій у склад України.

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив член партії "Опозиційна платформа – За життя" Михайло Опанащенко.

Політик наголосив, що на території Донецької і Луганської областей окрім військових проживає чимало підприємців, тому Україна має сприяти їхньому розвитку. Натомість, продовжив Опанащенко, український уряд робить все для того, аби економіка Донбасу була інтегрована з економікою Російської Федерації.

"Ми можемо відслідкувати, які процеси там відбуваються. Якщо обмежити економічно і заблокувати роботу підприємств, вони шукатимуть засоби для заробітку з тієї сторони, де немає блокади. Тому, якщо ми хочемо, щоби посилювався зв’язок між підприємцями Донецької і Луганської, щоб їхня економіка була інтегрована з економікою Росії, то, по факту, ця блокада і призводить до цього. Ми бачимо, що якщо Україна відключає їм водопостачання, вони шукають його зі сторони Росії, тим самим все більше вони інтегруються з Росією. Те саме стосується і підприємців. Тому, чим більше ми будемо блокувати ці території, тим далі вони будуть від нас знаходитися і тим довшим буде шлях по поверненню цих територій у склад України", – зауважив Опанащенко.

Він переконаний, що український уряд це розуміє, визнає, тому блокада з їхньої сторони – це свідомий крок з віддалення територій Донецької та Луганської областей від України.  

"А сказати, що ми їх блокуємо, бо це стимул для них повернутися – це самообман. Це ті месседжі, які вкидає радикальна частина населення", – додав Михайло Опанащенко.

Новини за темою: "Україна - це нас": Скасуванням виборів на Донбасі у громадян відбирають конституційне право, - журналіст Кацман

Нагадаємо, до переліку громад, у яких, на думку ЦВК, неможливо провести перші вибори депутатів та голів 25 жовтня 2020 року, віднесено 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області, 8 — Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області, а також частину виборчих дільниць Новоайдарської селищної громади Щастинського району Луганської області.

У КВУ заявили, що законних підстав не проводити місцеві вибори у Луганській області немає.