Чи видавати "вагнерівців" Україні, вирішуватимуть після отримання відповідних запитів, – генпрокурор Білорусі

Україна планує просити про екстрадицію 28 людей

ПВК Вагнера Фото з відкритих джерел

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова провела телефонну розмову з генпрокурором Білорусі Олександром Конюком. Про це повідомляє пресслужба українського відомства.

Зазначається, що сторони обговорили питання екстрадиції в України бійців ПВК Вагнера, затриманих напередодні в Білорусі. Зокрема, Венедіктова підтвердила намір української генпрокуратури запитувати видачу 28 осіб, серед яких 9 українців.

За словами Венедіктової, український орган досудового розслідування готує клопотання про екстрадицію "вагнерівців". Після їх готовності Офіс генпрокурора направить їх у прокуратуру Білорусі.

Водночас генпрокурор Конюк заявив, що рішення про видачу вказаних осіб буде прийнято тільки після одержання відповідних звернень правоохоронними органами країни.

Новини за темою: Лукашенко заявив, що в Білорусі ховається ще одна група бойовиків

Нагадаємо, вночі 29 липня поблизу Мінська затримали 33 бійців ПВК "Вагнер", які прибули "для дестабілізації обстановки в період виборчої кампанії".

Згодом було встановлено імена і прізвища затриманих. Як з'ясувалося, серед них є громадяни України

Новини за темою: Лукашенко заявив про гібридну війну проти Білорусі, серед підозрюваних - Україна

У зв'язку з цим Україна заявила про намір офіційно звернутися до Республіки Білорусь з клопотанням про екстрадицію "вагнерівців", яких також підозрюють у військових злочинах на Донбасі.

Сьогодні, 6 серпня, стало відомо, що президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив запросити генеральних прокурорів Росії та України щодо затриманих бойовиків ПВК Вагнера.

Loading...