Чи всидить Саакашвілі на двох стільцях в Україні і Грузії? – прогноз політтехнолога

Борис Тизенгаузен. Фото prefiksblog.co.ua

Його не зрозуміють ні тут, ні там, якщо він буде на дві країни, каже Борис Тизенгаузен

У третього президента Грузії і чинного голови виконавчого комітету Ради реформ України Міхеіла Саакашвілі є амбіції і відповідний досвід, щоб очолити український уряд, проте влада України до такого кроку не готова.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політтехнолог Борис Тизенгаузен.

Експерт, коментуючи імовірність того, що колишній президент Грузії, голова виконавчого комітету Ради реформ України Міхеіл Саакашвілі всидить на двох стільцях – буде реформатором в Україні і прем’єр-міністром у Грузії, – заявив, що це неможливо просто фізично.

"Його не зрозуміють ні тут, ні там, якщо він буде на дві країни, як кажуть, їздити. Тому тут треба вибрати щось одне. Я думаю, що якщо він обійме прем'єрське крісло в Грузії, то він далі там і залишиться, тому що керівник Офісу простих рішень – це неспівмірна посада з прем'єр-міністром в Грузії, тим більше у Саакашвілі є хороший досвід, як стати президентом в Грузії, не в Україні. Я думаю, що у нього все може вийти. У Грузії настрої вже змінюються, і, в принципі, у нього вже досить відчутна підтримка, у Саакашвілі, я маю на увазі", – сказав політтехнолог.

Новини за темою: Саакашвілі буде "мутити" свої розклади і в Києві, і в Грузії, і в ОП, – Мосійчук

Борис Тизенгаузен зауважив, що у Саакашвілі є амбіції і відповідний досвід, щоб очолити український уряд, проте влада до такого кроку не готова: "Що ж до України, він же хотів бути прем'єр-міністром, у нього є такі амбіції, і у нього є досвід для цього. Але ті, хто прийшов до влади, не готові зробити його прем'єр-міністром, тому що Саакашвілі, якщо Кабмін не працюватиме, він знесе цей Кабмін буквально наступного дня. Це людина-ураган, тому не готова наша країна і наші керманичі до того, щоб Саакашвілі був прем'єром".

Нагадаємо, колишній президент Грузії, голова виконавчого комітету Ради реформ України Міхеіл Саакашвілі записав відеозвернення на фоні Дніпра, в якому висловив подяку Україні та заявив, що повертається на батьківщину – до Грузії. Відео записане грузинською мовою і в Фейсбуці доступне тільки для грузинської аудиторії.

Додамо, грузинське опозиційне об'єднання "Сила в єдності" назвало колишнього президента країни, чинного голову виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеіла Саакашвілі кандидатом у прем'єр-міністри. Лідер партії "Єдиний національний рух" вважає, що Саакашвілі повинен зустрітися зі своїм народом віч-на-віч.

Своєю чергою, Саакашвілі заявив, що він погодився стати прем'єр-міністром Грузії після перемоги опозиції на парламентських виборах.

Loading...