Чи встигнуть запрацювати зміни до Виборчого кодексу – велике питання, – Плачкова

Тетяна Плачкова Фото з відкритих джерел

Їх ухвалили запізно, каже народна депутатка

Ухвалені парламентом зміни до Виборчого кодексу щодо спрощення умов реєстрації кандидатів у депутати на місцевих виборах можуть не запрацювати, адже термін для подання документів кандидатами вже закінчується.

Про це під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK, заявила народна депутатка України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Тетяна Плачкова.

Народна депутатка прокоментувала зміни до Виборчого кодексу щодо спрощення умов реєстрації кандидатів у депутати на місцевих виборах, які сьогодні розглядала Верховна Рада України, та пояснила, чого саме вони стосуватимуться.

Новини за темою: Багато брудних виборчих технологій в Україні є законними, – Карасьов

"Насправді там лише одна стаття – там йдеться про спрощення, що вже немає необхідності отримувати довідку про несудимість. Це позитивно і це ми могли б зробити набагато раніше, тому що дуже багато кандидатів зараз по всій країні – це ОТГ, це районні ради, це обласні ради, це дуже велика кількість людей… Але, на жаль, це дуже пізно сьогодні, тому що фактично вже закінчується строк для подання кандидатами. І чи встигне цей закон запрацювати, для мене це дуже велике питання. Спочатку потрібно, щоб його президент підписав, розробити механізм, як це зробити, і внести відповідні зміни до Порядку… ЦВК", – зазначила Тетяна Плачкова.

Нагадаємо, 15 вересня Верховна Рада України скасувала надання довідки про несудимість для реєстрації кандидатів на місцеві вибори.

Також цього дня розпочинається процес офіційного висування кандидатів у депутати місцевих рад та на посади сільського, селищного, міського голів.

Раніше Верховна Рада України підтримала постанову №3809, призначивши місцеві вибори на 25 жовтня 2020 року