Чи можна карати президента за порушення карантину: Верховний суд вирішив звернутися до КСУ за роз'ясненням

Володимир Зеленський у Хмельницькому Офіс президента

Як тільки постанову підпишуть голова суду і секретар пленуму – її направлять у КСУ

Пленум Верховного суду ухвалив звернення до Конституційного суду з проханням офіційно роз'яснити частину першу статті 105 Конституції щодо можливого притягнення президента України до адміністративної відповідальності. Таке рішення ухвалили на засіданні пленуму 18 вересня, передає "Радіо свобода".

За інформацією пресслужби суду, постанову пленуму має підписати голова суду і секретар пленуму. Як тільки постанова буде підписана – її направлять у КСУ.

Як  відомо, 22 червня Хмельницький міськрайонний суд звернувся до Верховного суду з проханням скликати пленум, щоб вирішити, чи потрібно звертатися до Конституційного суду щодо офіційного тлумачення частини 1 статті 105 Конституції України ("Президент України користується правом недоторканості на час виконання повноважень").

Хмельницький міськрайонний суд цікавиться, чи можливо притягнути президента Володимира Зеленського до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення під час виконання повноважень.

Новини за темою: Штраф Зеленському за каву у Хмельницькому: Справу передали до Верховного суду

Нагадаємо, 3 червня під час робочої поїздки до Хмельницького президент України Володимир Зеленський із делегацією випив кави всередині приміщення місцевого кафе, порушуючи карантинні обмеження. Після того як фото оприлюднила пресслужба президента, мережею поширилася критика користувачів щодо поведінки президента і його оточення в умовах пандемії.

Пізніше голова держави заявив, що готовий заплатити штраф у 17 тис. грн, якщо його дії в кав'ярні у Хмельницькому визнають порушенням правил карантину.

Згодом, Хмельницький міський районний суд оштрафував високопосадовців, що порушили правила карантину в кав'ярні Хмельницького. Президента Володимира Зеленського винним у вчиненні правопорушення не визнали.

Loading...