live

Чубаров запропонував законодавчо карати громадян РФ, які незаконно переселяються до окупованого Криму

Рефат Чубаров. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Він назвав це "колонізацією території"

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що у законодавстві слід передбачити покарання для людей, які незаконно заселяються в окупований Крим і витісняють українців.

Про це він сказав на КПВВ "Чонгар" під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей, АРК та міста Севастополя, передає Укрінформ.

На його думку, таким чином відбувається витіснення кримських татар та етнічних українців.

Новини за темою: Чубаров анонсував масовий перетин кримськими татарами адмінкордону з окупованим Кримом

Як розповів Чубаров, у кримінальний кодекс варто внести поправки, які будуть регулювати процес незаконного переміщення громадян РФ до Криму.

"Ми маємо працювати над законопроєктами і у нас були певні напрацювання. Я візьму лише одну сферу – це ж не просто репресії. Це витісняються кримські татари та етнічні українці. Одночасно туди переселяються громадяни Росії. Хто нам заважає вносити у кримінальний кодекс поправки, як будуть переслідуватися ті люди, які поселилися у Криму (попри те, з якої вони країни, якої вони національності) попри законодавство України", - зазначив він.

Лідер кримськотатарського народу додав, що це є колонізацією території і порушенням кордонів України.

"Це не просто порушення кордонів України, це колонізація нашої території", - пояснив він.

Новини за темою: У Кремлі заявили, що Крим не може бути об'єктом для обміну

Нагадаємо, раніше Чубаров висловив незгоду із заявою голови фракції партії "Слуга народу" Давида Арахамії щодо постачання води в окупований Крим, заявивши, що це схоже на продаж кримських татарів за воду.

Loading...