Новини » Політика Читать эту новость на русском

Чому у ВРУ забракло голосів для призначення судді КСУ, – Корнієнко назвав причину

Голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко Фото з відкритих джерел

Кандидати не викликали уваги фракції, сказав нардеп

Голова партії "Слуга народу", перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко пояснив, чому у парламенті не вистачило голосів для того, щоб призначити одного із кандидатів на посаду судді КСУ. Він заявив, що кандидати не прийшли на засідання фракції, тож монобільшість не готова брати за них відповідальність.

Про це нардеп заявив під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK.

"Можливо, ці судді не викликали уваги нашої фракції, зокрема. Ці судді – ми їх не бачили на фракції, подавались представники інших політичних сил", – сказав Олександр Корнієнко та додав, що фракція не готова брати відповідальність за таких кандидатів.

Нардеп розповів, що один із кандидатів на посаду судді КСУ Віктор Кичун, щодо кандидатури якого сьогодні у ВРУ не голосували, приходив на засідання фракції та вів фахову дискусію.

Новини за темою: Конституційна криза в Україні: П'ять шляхів подолання правового хаосу

"Не всі зрозуміли, звичайно. Я – не дуже. Про себе буду казати. Може, більшість колег і зрозуміли. Жарт такий. Але, дійсно, нюанси такі тонкі", – сказав Олександр Корнієнко.

Нардеп додав, що у фракції достатньо конституціоналістів, щоб вести фахове обговорення і дискусію з кандидатами на посади у КСУ.

Як повідомляли, народні обранці під час засідання ВРУ провалили голосування за кандидатуру на посаду судді КСУ – за призначення чинного нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Юрія Павленка, який під час рейтингового голосування отримав найбільшу підтримку залу, проголосували лише 100 парламентарів. Спікер Дмитро Разумков звернувся до профільного комітету з проханням підготувати проведення повторного конкурсу на посаду судді КСУ.

Додамо, народна депутатка Галина Янченко заявляла, що у фракції "Слуга народу" визначилися лише з однією кандидатурою на посаду судді КСУ.

Loading...