Четверта сесія Верховної Ради стартує 1 вересня: Що розглядатимуть

Зала засідань Верховної Ради України - депутати IX скликання

president.gov.ua

Восени парламентарі розглянуть законопроєкт про державний бюджет на 2021 рік

У вівторок, 1 вересня, стартує четверта сесія Верховної Ради України. Восени парламентарі розглянуть законопроєкт про державний бюджет на 2021 рік. Про це повідомила заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук у коментарі "РБК-Україна".

За її словами, дискусії з бюджету будуть однозначно.

"Крім головного бюджетного комітету, вони будуть концентруватися і в тих комітетах, які є профільними для тих чи інших міністерств за галузями. Так було і в минулому році, і під час нинішнього секвестру", - зазначила вона.

Крім того, народні депутати повернуться до питання Донбасу. У грудні минулого року Рада продовжила дію закону про особливий статус Донбасу ще на рік - до 31 грудня 2020 року.

"З січня закінчується дія закону про особливий порядок місцевого самоврядування на Донбасі. І його потрібно або, принаймні, продовжити на рік, або зрозуміти, чи буде якась нова редакція. Це питання неминуче виникне в грудні, але він не залежить виключно від Верховної Ради. Багато чого буде залежати від нормандської зустрічі в Берліні і від процесу переговорів", - пояснила політик.

Також ВРУ візьметься за друге читання законопроєктів про всеукраїнський референдумпро локалізаціюза блок фінансових ініціатив. Зокрема, законопроєкт про Бюро економічної безпеки (№3087-д), який депутати допрацьовували до першого читання.

Крім того, на перший пленарний тиждень у комітеті хочуть винести ще п'ять законопроєктів:

  • Про звільнення від сплати туристичного збору переселенців.
  • Про звільнення від сплати судового збору у зв'язку з оскарженням постанов про адмінпорушення.
  • Третій і четвертий (№3476, №3477) стосуються підтримки виробництва електричного транспорту в Україні.
  • П'ятий документ (№3016-д) - про вдосконалення механізму справляння акцизного податку при реалізації тютюнових виробів.

На четвертій сесії нардепи перейдуть до розгляду у другому читанні законопроєкту президента про так званих інвестиційних нянь (щодо державної підтримки інвестиційних проєктів із значними інвестиціями, №3760). Наприкінці липня Рада прийняла цей документ за основу.

Ще один документ Зеленського, до якого найближчим часом планують приступити у парламенті, - законопроєкт про підтримку креативних індустрій (№ 3851).

Новини за темою: Верховна Рада ратифікувала меморандум та угоду для отримання 1,2 млрд євро допомоги від ЄС

Нагадаємо, раніше Верховна Рада України підтримала законопроєкт про збільшення мінімальної заробітної плати для українців до 5 тис. гривень. Відповідне рішення підтримали 295 нардепів. Зокрема, мінімальна зарплата в Україні буде збільшена з 1 вересня. 

Loading...