Черговий скандал за участю Саакашвілі підштовхнув Офіс президента до ідеї ввести кримінальну відповідальність за прослуховування чиновників, - ЗМІ

Міхеіл Саакашвілі

Twitter

На тлі недавнього скандалу з участю голови виконкому Нацради реформ Міхеіла Саакашвілі глава Офісу президента Андрій Єрмак ініціював притягати до кримінальної відповідальності тих, хто виявиться причетним до оприлюднення таємних розмов між українською та зарубіжною політичною елітою. Про це в блозі для Кореспондент повідомив Кирило Кіквідзе.

"Наші джерела в ОП стверджують, що ідея Єрмака виникла після скандалу з участю Міхеіла Саакашвілі. Днями двоє журналістів – Валерій Товмач і Олег Дейнека – провели пресконференцію, подали заяву на ім'я генпрокурора, глави СБУ і МВС, словом, привернули до себе увагу усієї пишучої братії та силової верхівки. Згідно з зібраними ними даними, Саакашвілі приховав інформацію про підготовлений замах на вбивство, а також співпрацює з іноземною агентурою", – зазначив блогер.

За його словами, Товмач і Дейнека дізналися про те, що на батьківщині Саакашвілі може з'явитися новий лідер опозиції - журналіст Георгій Габунія.

Наголошується, що в підтримку Габунії, який тісно пов'язаний з Саакашвілі, розгорнули цілу кампанію не тільки в Грузії, але і за кордоном, зокрема – в Україні та на пострадянському просторі. Кіквідзе додав, що спочатку Товмач і Дейнека не надали значення планам Габунії та не сприйняли його серйозно, але згодом змінили свою думку.

"Буквально два тижні тому нам стало відомо, що грузинська служба безпеки у тісній співпраці з українськими спецслужбами запобігла замаху на вбивство... все того ж молодого журналіста, відбувся лідера опозиції Георгія Габунії!", – повідомили Товмач та Дейнека.

За словами блогера, про це написали і українські, і грузинські, і російські медіа. 

"Ми звинувачуємо Михайла Саакашвілі в приховуванні інформації про підготовлюваний замах на вбивство і у співпраці з іноземною агентурою!", – заявили журналісти.

Кіквідзе наголосив, що журналіст, тісно пов'язаний з Михайлом Саакашвілі, планує безпрецедентну міжнародну медійну кампанію для створення власної впізнаваності. За його словами, вбивство Георгія Габунії в Грузії викличе обурення, протести, а можливо, і політичну дестабілізацію.

"А тепер уявімо міжнародний резонанс цієї події в разі, якби Габунію встигли "розкрутити"! При цьому Михайло Саакашвілі чудово знав про підготовлюваний замах. Ще б йому не знати, якщо, за словами Товмача й Дейнеки, він і був його автором. Звідки це відомо? Та все звідти ж – з підслуханих розмов", - зазначив блогер. 

За його словами, йдеться про телефонні переговори Міхеіла Саакашвілі та оголошеного в розшук Інтерполом, колишнього генпрокурора Грузії Зураба Адеашвілі.

Крім цього, після замаху на Габунію, Ніка Гварамія, керівник телеканалу, де працює Габунія, на брифінгу заявив, що знав заздалегідь про підготовку замаху на свого співробітника.

"У телефонній розмові Адеашвілі та Саакашвілі останній обурювався, оскільки Гварамія прохопився про свою поінформованість з приводу підготовлюваного вбивства, чим фактично підставив свого боса, тобто самого Саакашвілі", – резюмує Дейнека.

Посилаючись на джерела в ОП Кіквідзе також запевнив, що, дізнавшись про це, Володимир Зеленський вирішив звільнити Саакашвілі з посади голови Нацради реформ, але голова ОП Єрмак посприяв тому, щоб зняти питання відставки з порядку денного.

"А вже буквально на наступний день Єрмак виступив зі своєю ініціативою, про яку йшлося вище. Заради збереження синекури для Міхо, в якому чомусь дуже зацікавлені певні особи, Єрмак готовий ввести кримінальну відповідальність за оприлюднення компромату, пожертвувати свободою слова і в черговий раз пригрозити розслідувачам в'язницею", - додав Кіквідзе.

Нагадаємо, минулого тижня глава офісу президента Андрій Єрмак заявив, що в ОПУ готують новий законопроєкт, що передбачає покарання за публікацію секретних розмов чиновників. Він заявив, що ідея ввести кримінальну відповідальність за публікацію прослуховувань чиновників не загрожує свободі слова, а покликана захистити іноземних партнерів під час розмов з українськими топчиновниками.

Loading...