Бурміч: Закон "Про розвідку" – це повне ігнорування норм Конституції і здорового глузду

Анатолій Бурміч Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Днями президент Володимир Зеленський підписав прийнятий Верховною Радою закон "Про розвідку". Таким чином, влада зробила ще один крок до знищення суверенітету України і передачі її під зовнішнє управління. Про це у своєму блозі заявив народний депутат від партії "Опозиційна платформа - За життя" Анатолій Бурміч.

"У зв'язку з цим я хочу привітати всю монобільшість "Слуг народу" і президента з цією "великою" подією. Ви ще зробили один крок до знищення суверенітету України і передачі її під зовнішнє управління, продемонструвавши незнання законів як України, так і міжнародних, повне ігнорування норм Конституції і здорового глузду. Ви ще раз підтвердили абсолютну некомпетентність і "повагу" до елементарних прав і свобод громадян України", - зазначив він.

Бурміч нагадав депутатам "Слуги народу", президенту і авторам закону, що Служба зовнішньої розвідки і подібні органи в усіх цивілізованих країнах створюються для видобутку інформації в інтересах національної безпеки для доповнення до тих даних, які добуваються державними спеціальними і правоохоронними органами з позицій території України.

"Тобто Служба зовнішньої розвідки, підкреслюю - зовнішньої, повинна добувати інформацію, до якої не може "дотягнутися" ні СБУ, ні МВС, ні НАБУ, ні інші органи, що працюють в рамках українського законодавства на території України. Цей закон "Про розвідку" дає можливість зовнішній розвідці працювати по території України, дублювати СБУ, МВС, НАБУ та інші органи, проводити в порушення Конституції і Кримінально-процесуального кодексу весь комплекс оперативно-технічних заходів по всіх громадянах на території України", - підкреслив парламентарій.

За словами Анатолія Бурміча, нинішні наші розвідники замість роботи за кордоном будуть розосереджені по території України, представлені в українських органах місцевого самоврядування та вітчизняних владних структурах. 

"Вітчизняні розвідники будуть збирати інформацію про події в Україні, те, що роблять зазвичай іноземні розвідки, і доповідати не президенту, а якимсь розвідспільноті і демократичному цивільному контролю, які, я впевнений, будуть пронизані іноземними радниками і грантоїдами. Іноземним спецслужбам навіть не треба витрачати грошей і зусиль для отримання інформації про нас і відповідного контролю, ми це зробимо самі за свій рахунок. Єдине, чого не можу зрозуміти до кінця, - це дрімуча некомпетентність або звичайна зрада?" - підсумував депутат від ОПЗЖ.