Бурміч закликав правоохоронців допитати Гранта у справі про вбивство Шеремета

Анатолій Бурміч Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Народний депутат від партії "Опозиційна платформа - За життя" Анатолій Бурміч звернувся до правоохоронних органів з проханням допитати в якості свідка такого собі Глена Гранта у справі про вбивство Павла Шеремета, перевірити його статус і діяльність в Україні. Про це політик повідомив у своєму блозі.

"Минулого тижня на багатьох інформаційних ресурсах інтернету було розміщено відкрите звернення якогось Глена Гранта, який іменував себе міжнародним експертом, до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова щодо розслідування резонансної справи щодо вбивства Павла Шеремета. У своєму зверненні цей Грант дає оцінку проведеному розслідуванню, називає його шоу, висловлює думку про провину підозрюваних, навіть наполягає на закритті розслідування, а підозрюваних вимагає випустити з-під варти. Виявляється, Глен Грант вище українського суду, слідства і т. д.?" - обурився парламентар.

За його словами, Глен Грант називає себе відставним підполковником Збройних сил Великобританії, міжнародним експертом у сфері безпеки. Він бере участь з боку міжнародних громадських організацій у робочих групах з реформування українського сектору безпеки, нібито числиться в штаті Українського інституту розвитку, який фінансується іноземними грантовими організаціями. 

"Ще я бачив в українській торговельній мережі віскі з назвою "Глен Грант" з 12-річною витримкою, можливо, наш експерт має до їх випуску і поставок відношення. Ходили чутки, що Глен Грант був видворений з Естонії за втручання у внутрішні справи цієї країни", - поділився Бурміч.

Народний депутат від ОПЗЖ розглядає кілька версій такого безпардонного звернення до міністра.

"Перше: Глен Грант знає справжніх замовників, організаторів, виконавців і мотив вбивства. Друге: Глен Грант здійснює тиск на слідство, хоче його дискредитувати або ж боїться, що підозрювані можуть вивести на замовників і організаторів, до яких він має якесь відношення. Третє: Глен Грант займається самопіаром. У будь-якому випадку це грубе втручання в роботу слідства, спроба його дискредитації і в цілому суверенітету України! Я, як громадянин і народний депутат України, хочу теж звернутися до наших правоохоронних органів з проханням дати насамперед оцінку заяві Глена Гранта, допитати його в якості свідка у справі про вбивство Шеремета, перевірити його статус і діяльність в Україні", – підкреслив політик.

Він також вважає, що після цих дій правоохоронці повинні прийняти цивілізоване, законне і проєвропейське рішення про видворення цього іноземця з України з подальшою забороною на в'їзд в нашу країну.

"Адже народному депутату Деркачу, який посмів на території своєї країни розповісти про кричущу корупцію в Україні за участю міжнародних осіб та організацій, закрили в'їзд до США, наклали арешт на його активи. А якби хтось із наших виступив аналогічно Глену Гранту у Великій Британії, Німеччині чи інших суверенних країнах, що з ними було б? Думаю, навіть могли б посадити у в'язницю! Коли ми почнемо себе поважати? Коли перестанемо плювати на власний суверенітет і дозволяти подібним іноземним громадянам так з собою поводитися? Відповідні запити в МВС і СБУ я направив. Якщо чинна влада дозволяє так з собою поводитися, то ми, "Опозиційна платформа - За життя", не дозволимо, навіть перебуваючи в опозиції!" - підсумував Анатолій Бурміч.