Бурміч: Вибори на Донбасі не проводять, оскільки влада не хоче припинення кримінального бізнесу

Анатолій Бурміч Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Центральна виборча комісія на підставі звернення Цивільно-військових адміністрацій Донецької та Луганської областей скасувала повноцінні місцеві вибори на підконтрольній Україні території Донбасу. Чому це сталося у своєму блозі розповів народний депутат фракції "Опозиційна платформа — За життя" Анатолій Бурміч.

"Мотивація цих ЦВА полягала в тому, що нібито проведенню виборів в облради, а також в ради прикордонних з ОРДЛО районах загрожує небезпека. Однак, як ми знаємо, що вже більше двох місяців діє режим припинення вогню, і до нашої радості практично повністю дотримується. Ми пам'ятаємо, що останні вибори президента і депутатів Верховної Ради України проходили дійсно в умовах взаємних обстрілів, однак це не завадило ЦВК визнати вибори, а ЦВА це теж не бентежило", — зазначив він.

За словами Бурміча, багато експертів пояснюють нинішню заборону тим, що тоді весь Донбас голосував за президента Володимира Зеленського, а також нардепів від партії "Слуга народу", а сьогодні, розчарувавшись, люди готові віддати свої голоси за ОПЗЖ.

"Частково це так, але тільки частково! Головна причина зовсім в іншому. Вона полягає в тому, що якщо будуть повноцінні вибори, то цивільно-військові адміністрації припинять своє існування, а в прикордонних районах буде законна місцева влада. Здавалося б, ну і що, що поганого? А справа в тому, що припиниться як називають в народі — "бізнес на крові і сльозах", — пояснив парламентарій.

Анатолій Бурміч уточнив, що отримання дозволу на в'їзд в Україну з ОРДЛО коштує 1500 грн, які в рівних частках діляться між СБУ, МВС і ЦВА. 

"Йдуть туди фури з продовольством, звідти вугілля, кокс і т. д. проїзд однієї вантажівки обходиться в тисячі, десятки тисяч і вже доларів. Я не кажу про наркотики, підакцизні товари і т. д. це величезний кримінальний бізнес! Ось у чому справжня і головна причина скасування виборів! Мені не хочеться вірити, що гроші від цих "бізнесів" доходять до президента, але те, що оточення годується — впевнений. Я сподіваюся, що ця інформація дійде до президента і він припинить цей "бізнес на крові і сльозах". Це зробити дуже просто, треба лише призначити і провести повноцінні вибори на Донбасі і тим самим наблизити довгоочікуваний мир жителям Луганської та Донецької областей і в цілому Україні", — резюмував народний депутат.