Бурміч: Втручання представників США, ЄС і НАТО знижує ефективність СБУ

Анатолій Бурміч Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Спроби представників США, Євросоюзу і НАТО втрутитися в реформу Служби безпеки України неприпустимі, оскільки знижують ефективність СБУ і ведуть до уразливості держави. Про це заявив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Анатолій Бурміч, коментуючи лист, спрямований на ім'я українських топчиновників і політиків представниками ЄС, США і НАТО.

"Нині закінчується місія робочої групи з підготовки до подачі в зал Верховної Ради на перший розгляд законопроєкту №3196 про реформування Служби безпеки України. На початок вересня робочою групою спільно з СБУ був підготовлений текст цього законопроєкту, який повністю відповідає вимогам Конституції, Закону "Про національну безпеку України", інших законів, досвіду європейських і північноамериканських країн, нинішньої ситуації в Україні та взагалі здоровому глузду. Всі побажання експертів, груп були максимально враховані, і законопроєкт міг набрати необхідну кількість голосів у Верховній Раді. Однак лист, що з'явився незрозуміло на якій підставі, може запалити нові дискусії та відкинути прийняття закону на невизначений термін", - попередив парламентар.

Він підкреслив, що ніякими документами, письмовими угодами участь осіб, які підписали лист, у реформуванні української спецслужби не передбачено.

"Особисто я, як народний депутат України, розглядаю цей лист як втручання в законотворчий процес суверенної держави з елементами тиску і шантажу. Ліквідація напрямку роботи Служби безпеки України з виявлення підривної діяльності іноземних спецслужб на каналі боротьби з корупцією та організованою злочинністю призведе до уразливості та ослаблення країни, її суверенітету. Як відомо, вербування агентів серед українських громадян здійснюються, як правило, серед корупціонерів і представників міждержавних організованих злочинних формувань", - нагадав політик.

На його переконання, пропонований підписантами листа перехід від статусу військовослужбовців до цивільних суперечить Конституції та призведе до відкритості роботи спецслужби, а в нинішніх умовах внутрішніх і зовнішніх конфліктів – до зниження ефективності роботи СБУ.

"Ми будемо відстоювати своє бачення реформи СБУ і перетворення цього головного в системі безпеки країни органу в ефективний важіль захисту суверенітету і незалежності України. Для цього ми подали в Раду інший законопроєкт про реформу СБУ №3080", - резюмував Анатолій Бурміч.