Бурміч: Медична служба повинна залишитися у складі СБУ, інакше до її лав потраплять особи, не здатні захищати країну

Анатолій Бурміч Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Минулого тижня робоча група з реформи, а також відповідний комітет ВР провели свої завершальні засідання і рекомендували направити законопроєкт №3196 "Про реформу СБУ" до зали Верховної Ради на розгляд у першому читанні. Про це у своєму блозі повідомив народний депутат від партії "Опозиційна платформа — За життя" Анатолій Бурміч.

"Вже близько року триває процес реформування Служби безпеки України, яка є головним органом з питань національної безпеки в Україні. Що ж виноситься в зал? Це насамперед зміна самого статусу СБУ, посилено ухил спецслужби, тепер це спеціальний орган з правоохоронними функціями. Незважаючи на тиск так званих іноземних експертів та громадських організацій нам вдалося зберегти для співробітників СБУ статус військовослужбовців за основними напрямками роботи, а також слідство щодо злочинів, що загрожують національній безпеці. Функції Главку "К" і Департаменту контррозвідувального захисту економіки (ДКЗЕД) збережені тільки в частині загроз національній безпеці, а також причетності суб'єктів перевірки підривної діяльності проти України і можливої причетності до агентури іноземних держав", — зазначив парламентарій.

За словами Бурміча, із законопроєкту виключили пропозиції щодо люстрації. Це стосувалося співробітників Главку "К" і ДКЗЕД, що суперечило Конституції України та міжнародним законам.

"Однак, слід зазначити, що пропозиція передати медичну службу зі складу СБУ в Міністерство оборони не може бути прийнята з наступних причин. Адже підготовка та перевірка кандидата на роботу в СБУ, особливо на оперативне спрямування, потребує спеціальної підготовки медичного персоналу. Потрібно не просто хороше здоров'я, а певна психологія кандидата, яка перевіряється фахівцями, технікою, тестами", — написав депутат.

Анатолій Бурміч підкреслив, що далі вже працюючи в СБУ оперативні працівники супроводжуються цією медициною аж до звільнення на пенсію, або комісуються через подальшу непридатність. 

"Нарешті закритість від широкого доступу і конспірація за особистими даними. Ми будемо відстоювати саме присутність Медичної служби у складі СБУ, направляти необхідні пропозиції і поправки, інакше на самому початковому етапі комплектування Служби в її ряди потраплять особи, не здатні за своїми характеристиками ефективно захищати національну безпеку країни", — резюмував депутат від ОПЗЖ.