Бураго: Заява Патріарха Варфоломія образлива для українців

Дмитро Бураго 112 Україна

Культуролог Дмитро Бураго вважає, що заява Патріарха Варфоломія образлива для українців.

"Я змушений теж кілька слів сказати з приводу дивовижного абсолютно виступу в письмовому вигляді Стамбульського патріарха, і думаю, чому ж ніхто не скаже "Константинопольський"? А язик не повертається. Чому? Тому що якимось чином ця чудова людина голос не підняла, коли змінився статус Святої Софії в Стамбулі. Ось тоді він промовчав. А тут він говорить голосно. Я думаю, що і ставлення до того, що він говорить, абсолютно вірно висловлено сьогодні всіма і Петром Петровичем. Це образа нашого народу, безсумнівно", - сказав він у програмі "Люди" на телеканалі "112 Україна".

У той же час Бураго підкреслив, що українці мають властивість до всього звикати і, незважаючи ні на що, виживати.

"Ми звикли до того, що знаходимося під якимось управлінням, судячи з усього, зовнішнім або абсурдним, не знаю, якимось. Ми звикли до того, що управляється наша церква в якійсь мірі теж незрозумілими людьми. Ми і до цього вже звикли. Але найголовніше, про що ми зараз говоримо, - ми говоримо більше про міську культуру. Ми виїдемо за кордон міста - і зауважимо, що ніякого локдауну немає, що люди живуть зовсім іншим життям, масковий режим практично скрізь в маленьких населених пунктах відсутній, і, що найголовніше, в цьому році як ніколи великі запаси, які зробили наші селяни. Вони більше посадили картоплі, більше виловили риби, більше зібрали грибів, - благо, була чудова грибна осінь, - і людина живе без особливої надії на підтримку держави. Тим більше, що, здається, у нас єдина країна, де, незважаючи на всі обмеження, простій людині держава практично нічим не допомагає, а, навпаки, підвищує ціни на газ, на електрику і так далі, і так далі", – зазначив культуролог.

Він також підкреслив, що це сприймається вже як природний хід речей.

"Люди посміхаються і роблять висновки. Ось ми знаходимося, дійсно, в якійсь паралельній реальності. Тут і зараз ми говоримо про те, що відбувається, а там люди віддані самі собі і займаються виживанням. І це хороша новина, я впевнений, що наші люди і це переживуть, виживуть, і коли буде час - зможуть підвести і політичну рисочку під всім, що відбувається", – додав Бураго.