Буде інтрига: Експерти прогнозують, що Зеленський запропонує на посаду глави НБУ "темну конячку"

ZIK

Про призначення нового очільника НБУ зараз торгуються три олігархи

Зеленський може запропонувати на посаду глави Нацбанку "темну конячку".

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. 

"Наш президент, Володимир Зеленський, має таку добру звичку – інтригувати. Ми пам’ятаємо, коли змінювали Гончарука, кандидатів в прем’єри було дуже багато. Ніхто не називав Дениса Шмигаля. Ніхто! Те ж саме, я думаю, буде і тут. Ті кандидатури, які називаються, так, вони цікаві, але я чекаю "темну конячку". Я думаю, що скоріше за все Зеленський запропонує якусь дійсно неординарну кандидатуру", – вважає експерт.  

Водночас він прогнозує, що нардепи не будуть затягувати звільнення Якова Смолія з посади глави НБУ. А от що стосується призначення нової кандидатури, додав Охріменко, тут буде інтрига.

Новини за темою: Обезголовлений Нацбанк: Чому відставка Смолія знищить інвестиції в Україну

"Для того, щоб призначити нового кандидата, треба зібрати голоси, поторгуватися з олігархами, щоб вони дали команду депутатам проголосувати правильно", – зауважив експерт й зазначив, що в питанні призначення нового очільника НБУ зараз торгуються 3 олігархи.  

Нагадаємо, 1 липня глава НБУ Яків Смолій написав на ім'я президента Володимира Зеленського заяву про відставку. За його словами, він зробив це, оскільки протягом тривалого часу на Національний банк здійснюється систематичний політичний тиск.

Також на цю новину відреагували посли країн-членів "Великої сімки" (G7), назвавши незалежність Нацбанку фундаментальним досягненням України, і застерегли владу від "підриву" цієї інституції.

Додамо, політтехнолог Борис Тизенгаузен заявляв, що керівництво Нацбанку зараз можуть змінити, і на відносини з міжнародними кредиторами це не вплине.

 Loading...