Британія введе персональні санкції проти громадян Росії

Фото з відкритих джерел

Санкції будуть застосовані у рамках "Акту Магнітського"

Уряд Великобританії вводить персональні санкції проти громадян Росії та Саудівської Аравії за порушення прав людини. Імена громадян, щодо яких будуть застосовані санкції, оголосять у понеділок, 6 липня. Про це повідомляє Financial Times.

Як повідомляється, деяким росіянам буде заборонено в'їжджати на територію Британії. Також будуть заморожені їхні рахунки в британських банках. Передбачається, що санкції будуть введені відносно причетних до смерті юриста фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського у 2009 році.

Також в санкційний список будуть внесені деякі громадяни Саудівської Аравії, які причетні до вбивства саудівського журналіста-опозиціонера Джамаля Хашоґджі.

"За допомогою цього законодавчого акта Велика Британія отримає нові повноваження і зможе перешкодити в'їжджати в Британію тим, хто причетний до брутальних порушень прав людини, спрямовувати кошти у наші банки та отримувати вигоду з нашої економіки", - заявив міністр закордонних справ Британії Домінік Рааб.

Також, за його словами, в цьому році санкції можуть бути розширені на підозрюваних у корупції, утиски журналістів і образу на релігійному ґрунті.

Нагадаємо, "Акт Магнітського" був прийнятий у США у 2012 році. Документ визначав коло осіб, причетних до загибелі в російському слідчому ізоляторі Магнітського і вводив для них заборону на в'їзд у США та фінансові санкції. Зараз в "список Магнітського" включають відповідальних за порушення прав людини в цілому. Аналогічні або схожі правові акти були прийняті у Великій Британії, Канаді, Естонії, Латвії та Литві.

Новини за темою: ЄС продовжив санкції проти Росії

Раніше повідомлялося, що після повідомлень про наміри Росії платити талібам за теракти проти військових США і сил коаліції в Афганістані Вашингтон мусить запровадити проти Москви відповідні санкції.

Loading...