Бойко: ОПЗЖ не підтримає бюджет, який прирікає людей на бідність і добиває економіку

Співголова фракції "Опозиційна платформа – За життя" Юрій Бойко

"Опозиційна платформа - За життя"

Боротьба з епідемією, рішення, спрямовані на підтримку людей, і дієві кроки до миру – це пріоритетні завдання для парламенту в останній місяць року. Про це заявив, виступаючи з парламентської трибуни, співголова фракції "Опозиційної платформи – За життя" Юрій Бойко, передає пресслужба політсили.

"Перше – це, звісно, боротьба з епідемією, тому що ця хвороба вже прийшла майже в кожну сім’ю. Робота повинна проводитися не в тому, щоб розглядати дату введення карантину, а потрібно невідкладно приймати конкретні рішення щодо збільшення фінансування медиків, збільшення їм зарплати, страхування, закупівлі необхідних ліків та забезпечення лікарень киснем, тому що хворі просто задихаються", – зазначив Юрій Бойко.

Також, за його словами, треба приймати рішення щодо підтримки людей, які втрачають роботу внаслідок епідемії.

"Люди, які зібралися на вулиці перед Верховною Радою, чекають вирішення їхніх проблем, а не балаканини. За межею бідності можуть опинитися мільйони українських родин. Збанкрутують українські підприємці, і тоді криза в економіці переросте у повномасштабну затяжну депресію. Тому не чверть Державного бюджету спрямовувати на бюрократичний апарат та силові відомства, а вводити податкові канікули для бізнесу, не борги накопичувати, а зайняти відповідальну позицію і діяти в інтересах країни та людей. Так сьогодні повинні діяти і парламент, і уряд", – підкреслив Юрій Бойко.

Він зазначив, що жодних непрофільних видатків, імпортних катерів, автомобілів, меблів та ремонтів, жодної гривні на "серіали" до подолання епідемії та виходу економіки з кризи зараз бути не може.

"Опозиційна платформа – За життя" вимагає, щоб бюджет на наступний рік був повернутий обличчям до людей, а не до чиновників і різного роду контор, які розплодилися по країні. Потрібно жорстко урізати видатки на утримання Офісу президента, уряду, парламенту, міністерств та відомств. Повернути та законодавчо закріпити обмеження на заробітні плати топчиновників, менеджменту державних підприємств та членів наглядових рад. Забезпечити перерозподіл бюджетних ресурсів на фінансування медицини, освіти та соціальну підтримку громадян", – сказав політик.

"Збільшити прожитковий мінімум, мінімальні зарплати та пенсії. Підвищити державні видатки на виплати житлово-комунальних субсидій. Люди не зможуть платити за новими тарифами. Необхідно також провести впорядковану реструктуризацію зовнішніх боргів і зняти борговий зашморг з держави", – всі ці речі мають бути відображені у бюджеті на наступний рік, зазначив Співголова фракції опозиціонерів.

І третє питання, за словами Юрія Бойка, яке парламент заборгував у цьому році, – це завершення конфлікту на сході країни.

"Для нас має стати уроком ситуація між Азербайджаном та Вірменією. Ми повинні цьому запобігти. Ми підтримуємо перемир’я, яке, на щастя, ще діє в країні, і вважаємо, що це база для проведення подальших політичних переговорів в рамках Мінських угод і механізмів для переговорної групи. Не балаканина і процес заради процесу, а рух вперед у напрямку миру, тому що це бажання і вимога всіх громадян нашої країни", – резюмував Співголова "Опозиційної платформи – За життя".