Бойко: Черговий глухий кут у переговорах по Донбасу – це показник непослідовності влади та її страху перед радикалами

Народний депутат Юрій Бойко "Опозиційна платформа - За життя"

Черговий глухий кут у переговорах по Донбасу – це показник непослідовності влади та її страху перед радикалами. Про це заявив Співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко журналістам у кулуарах Верховної Ради, повідомляє пресслужба партії.

Опозиційний політик підкреслив, що зараз у переговорах Тристоронньої контактної групи намітився небезпечний глухий кут і під загрозою опинилася стійкість перемир'я.

Однією з причин цього він вважає непослідовність у діях влади.

"Коли в Парижі підписували протокол про проведення виборів на непідконтрольних територіях з урахуванням "формули Штайнмаєра" і згідно з Мінськими угодами, то передбачалося, що проходять вибори, приймається закон про особливий статус і контроль над кордоном переходить до України практично в день виборів. Постанова, проголосована Верховною Радою 15 липня, повністю суперечить досягнутому Зеленським у Парижі. І це викликало ступор в переговорах", – пояснив Юрій Бойко.

Народний депутат підкреслив, що така політика суперечить очікуванням людей, для яких стійке перемир'я було шансом на досягнення стійкого миру.

"Люди, які шість років живуть під обстрілами, хочуть нормального життя, хочуть, щоб діти спокійно ходили до шкіл і садочків, була робота, можна було спокійно засинати і прокидатися без страху обстрілів і вибухів. Люди хочуть не замороженого конфлікту, а стійкого миру", – сказав Юрій Бойко.

Однак, за словами Співголови фракції опозиціонерів, дієвих політичних кроків до реалізації стійкого миру не видно ні у президента, ні у міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

"Ми відверто говоримо, що якщо не буде політичної волі, якщо буде страх перед радикалами, які намагаються своїми діями, своєю войовничою риторикою натиснути на владу – руху вперед не буде. Сьогодні саме український парламент повинен відігравати більш активну роль у мирному процесі і почати приймати закони, передбачені Мінськими угодами. Фракція ОП-ЗЖ вже зареєструвала пакет мирних законодавчих ініціатив. І Верховна Рада повинна проявити політичну волю, перейти до їх розгляду і зробити все можливе, щоб в Україні настав мир", – резюмував Юрій Бойко.

18 вересня фракція "Опозиційної платформи - За життя" зареєструвала проект Постанови №4123 про забезпечення виборів у Донецькій і Луганській областях. Авторами проекту Постанови виступили Віктор Медведчук, Юрій Бойко, Вадим Рабінович та інші народні депутати фракції.