Богдан заявив, що Україна "жорстко кинула" Путіна

Зеленский и Путин

Ексчиновник переконаний, що Київ не виконав обіцянок, даних президенту РФ під час зустрічі "нормандської четвірки" в Парижі

Ексголова Офісу президента України Андрій Богдан вважає, що Київ не виконав обіцянок, даних президенту РФ Володимиру Путіну під час зустрічі "нормандської четвірки" в Парижі в грудні 2019 року. Таку думку він висловив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитру Гордону.

Зокрема, Богдан зазначив, що в грудні 2019 року під час саміту "нормандської четвірки" переговори проходили складно, але Путін "дуже шанобливо" спілкувався з президентом України Володимиром Зеленським.

"У той час (Путін, - ред.) хотів знайти якесь рішення цієї проблеми. Але я не знаю, з яких мотивів: економічних чи політичних... Мені здається, що це – з політичних мотивів в тому числі. У Зеленського шалена підтримка в тому числі і в Росії, і воювати з улюбленцем свого народу – це подати себе неадекватно", – сказав він.

При цьому Богдан вважає, що "на сьогодні ситуація кардинально змінилася".

"Я можу тільки судити про публічні якісь моменти, в яких я добре розуміюся. От якщо публікується повідомлення, що пройшла телефонна розмова Путіна і Зеленського, але пресрелізи про розмову виходять різні... Це називається "дипломатичний провал". Значить, переговори пройшли погано. Те, що я бачу, – мені здається, що ми його якось жорстко кинули: наобіцяли одне - не зробили нічого", – заявив ексчиновник.

Новини за темою: Чиновники Офісу президента таємно зустрічаються з Порошенком, - Богдан

Нагадаємо, 9 грудня 2019 року в Парижі відбувся перший за три роки саміт лідерів "нормандської четвірки". У підсумковому комюніке зазначено, що сторони домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обмін утримуваними особами за формулою "всіх на всіх" до 31 грудня 2019 року, розведення сил і засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" і розширення мандата Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Домовленості були виконані частково. Очікувалося, що наступний саміт відбудеться в березні-квітні 2020 року, проте цього не сталося.

Loading...