Бюджет обману і розорення не врятує Україну від кризи, - "Опозиційна платформа - За життя"

"Опозиційна платформа - За життя"

В "Опозиційній платформі - За життя" заявили, що ухвалений законопроєкт про державний бюджет не врятує Україну від економічної кризи. Відповідну заяву було опубліковано 13 квітня на сайті політсили. 

Наводимо її текст дослівно: 

Сьогодні країна переживає один з найважчих моментів у своїй історії. Поширення небезпечного вірусу загрожує життю українських громадян. Карантин і зупинка економіки загрожують глибокою депресією, безробіттям і бідністю. Але замість того, щоб боротися з кризою і епідемією, влада вирішила їм допомогти і вдарила по підприємцях, громадах і соціально незахищених людях.

Продавивши в парламенті свою редакцію змін до бюджету, Зе-команда та її лідер президент Зеленський взяли на себе повну відповідальність за знищення вітчизняної економіки, страждання мільйонів громадян, яким держава в особі монобільшості фактично відмовило в підтримці.

Людям обіцяли допомогу, але в умовах важкої кризи більш ніж на 8 мільярдів гривень урізали житлово-комунальні субсидії. На мільярди гривень скорочені субвенції місцевому самоврядуванню. Зате під тиском МВФ, який цією владою керує, в повному обсязі виділені кошти на обслуговування зовнішніх боргів. Додаткове фінансування виділено на утримання чиновників та судових адміністрацій, на яких влада спирається. Державні ресурси спалюються на зйомки бездарних агіток та інші пропагандистські проєкти, що перетворилися на годівниці для крикливих націоналістів, яких влада боїться.

Замість того, щоб вгамувати апетити фінансових спекулянтів, чиновників і пропагандистів, влада переклала всю тяжкість епідемії і кризи на простих людей. Зе-команда продовжує вести Україну дорогою війни і злиднів, прямо до національної катастрофи.

"Опозиційна платформа - За життя" відстоює зовсім іншу спрямованість державної фінансової політики. Ми пропонуємо провести реструктуризацію зовнішньої заборгованості, різко скоротити витрати на утримання державного апарату і повністю припинити фінансування пропагандистських проєктів. За рахунок цього виділити понад 100 мільярдів гривень на зміцнення системи охорони здоров'я. Більше 90 мільярдів гривень на допомогу українським сім'ям. Необхідно направити додаткове фінансування на державні інвестиції в підтримку економіки, малого і середнього бізнесу, місцевого самоврядування.

В рамках розробленого нами більш широкого Антикризового плану, ми вимагаємо прискорити політичне врегулювання конфлікту на сході. Припинити економічну і транспортну блокаду Донбасу, вийти з режиму економічних санкцій щодо Російської Федерації і повернути товари українських виробників на ринки країн СНД. Перехід до мирного життя є головним антикризовим рецептом.

Бюджет обману і розорення, прийнятий владою, не допоможе країні. Вже скоро на нас чекає поглиблення кризи і новий перегляд бюджету. Ми будемо домагатися, щоб наші пропозиції були враховані і Антикризовий план був реалізований. Влада повинна допомогти країні або визнати свою неспроможність і піти на перевибори.