Новини » Політика Читать эту новость на русском

Більшість фракцій підписали закон про повернення е-декларування на 2 місяці, – Арахамія

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія Фото з відкритих джерел

Сьогодні у ВРУ був зареєстрований законопроєкт про повернення е-декларування на 2 місяці. Більшість фракцій підписали цей закон.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив лідер парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

"Щодо електронного декларування, у нас сьогодні був зареєстрований законопроєкт. Я думаю, що багато людей чули, що більшість фракцій точно підписали закон про повернення тих законів про електронне декларування, які були визнані неконституційними в оригінальному стані на 2 місяці, щоб у парламенту з’явилися 2 місяці часу аби виправити ті норми, які Конституційний суд вважає неконституційними. Для того, аби декларування продовжувало працювати, щоб ця реформа збереглася. А далі ми будемо напрацьовувати рішення", – заявив парламентар.

Арахамія додав, що парламенту треба "сідати та розмовляти", щоб мати продуктивний діалог із Конституційним судом.

"Пан Тупицький пообіцяв, що він буде активно залучати міжнародну спільноту, експертів, організації міжнародні для того, щоб не було зайвих звинувачень", – зазначив Давид Арахамія.

Новини за темою: Врегулювання ситуації із КСУ: З'явився текст законопроєкту Разумкова

Нагадаємо, минулого тижня, 28 жовтня, Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

Того ж дня, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування "нікчемне" і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Loading...