Більше НАТО у Чорному морі: Кулеба розповів про підсумки зустрічі з міністрами Альянсу

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба МЗС України

Також Україна буде рухатись до отримання ПДЧ

Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що НАТО буде більше залученим до безпеки в регіоні Чорного моря та більше взаємодіятиме щодо цього питання з Україною і Грузією.  Про це міністр розповів за підсумками засідання глав МЗС НАТО, передає "Європейська правда". 

"Буде більше залученості НАТО в безпеку в регіоні Чорного моря. Буде більше взаємодій НАТО з Україною і Грузією з питань безпеки в Чорноморському регіоні", - розповів міністр у відеовключенні на своїй Facebook-сторінці. 

Кулеба зазначив, що окрім цього підняв два додаткові питання - щодо членства України та посилення взаємодій з Альянсом.

"Не міг не сказати про те, що ми будемо і надалі рухатись до членства. ПДЧ на цьому шляху має бути нам наданий, так само як і Грузії", - розповів Кулеба.

Новини за темою: Столтенберг сумнівається в необхідності заявки України на ПДЧ

За його словами, низка партнерів згадала на засіданні про підтримку членства України у НАТО.

Примітно, що у зв’язку з форматом засідання в онлайн-режимі Кулебі, а також його грузинському колезі Давиду Залкаліані, який представляв Грузію на зустрічі, довелось приїхати на територію країн-членів НАТО. Причина - потреба в доступі до захищеної лінії зв’язку Альянсу.

"Щоб отримати доступ до цієї захищеної лінії зв’язку, мій грузинський колега поїхав у Польщу, а я поїхав в Туреччину. Так ми включились і взяли участь в обговоренні", - розповів міністр.

Новини за темою: Стефанчук закликав НАТО надати Україні ПДЧ щодо членства

Раніше голова МЗС Дмитро Кулеба повідомляв, що надання Україні Плану дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО не потрібно підносити до рангу культу, адже метою Києва є членство в Альянсі, яке можна досягнути й без цього плану.

Loading...