Білоруських опозиціонерок Тихановську, Колесникову та Цепкало номінували на премію Сахарова

Вероніка Цепкало, Світлана Тихановська і Марія Колесникова

Радіо Свобода

Їхні кандидатури запропонувала політична сила "Прогресивний альянс соціалістів і демократів" (S&D)

Три опозиціонерки із Білорусі Світлана Тихановська, Марія Колесникова та Вероніка Цепкало були номіновані на премію Сахарова за свободу думки. Про це повідомляє "Радіо Свобода". 

"Ми твердо переконані в тому, що удостоїтися честі премії Сахарова цього року мають відважні жінки Білорусі, які борються за свободу і демократію у своїй країні. Нас особливо надихають три жінки, які очолили кампанію масової опозиції на президентських виборах минулого місяця у спробі повалення автократичного диктатора Олександра Лукашенка", – прокоментувала рішення віцепрезидентка третьої за величиною політичної сили в Європарламенті Каті Пірі.

Новини за темою: Колесникову підозрюють у захопленні влади в Білорусі, їй загрожує до 5 років в'язниці

Як зазначається, інші кандидатури оголосять представники Європейського парламенту цього або на початку наступного тижня. Однак, як стверджують джерела, всі основні політичні групи Брюсселя розглядають можливість підтримати пропозицію S&D.

Відомо, що крайній термін висунення кандидатур – 17 вересня, тоді три кандидати мають бути включені в короткий список 12 жовтня, а остаточне рішення щодо цьогорічного лауреата буде ухвалене 22 жовтня.

Новини за темою: Лукашенко не матиме владних повноважень після 5 листопада, - Тихановська

Нагадаємо, у 2018 році премію Сахарова було присуджено українському режисеру і колишньому політв'язню Олег Сенцову, однак власноруч отримати нагоду в Європейському парламенті він зміг тільки  минулої осені. 

Loading...