Білоруські прикордонники обшукали автомобіль посла України

Інцидент стався при поверненні дипломата з України

Посол України в Білорусі Ігор Кизим TUT.by

Білоруські прикордонники обшукали автомобіль посла України в Білорусі Ігоря Кизима, коли той повертався з Києва до Мінська. Про це дипломат повідомив в інтерв'ю TUT.by.

За словами посла, прикордонники оглянули його особисту автівку при в’їзді на територію Білорусі в порушення норм міжнародного права.  "Потрібно сказати, що мій в'їзд до Білорусі був, м'яко кажучи, не дуже дружнім і розпочався, як я це розцінюю, з провокації. Мій особистий автомобіль, на якому я повертався, піддався огляду білоруськими прикордонниками в порушення норм міжнародного права про дипломатичні відносини і вже зовсім не в дусі наших дружніх двосторонніх відносин", – зазначив Кизим.

Посол заявив, що співробітники прикордонного пункту не давали жодних пояснень. "І як я зрозумів, начальник пункту пропуску "Нова Гута" був проінструктований так зробити. Очевидно, що посольством була направлена ​​відповідна нота в МЗС Білорусі", – висловився дипломат.

Відомо, що у Віденській конвенції про дипломатичні зносини зазначається, що особистий багаж дипломатичного працівника звільняється від огляду, якщо немає серйозних підстав припускати наявність у ньому заборонених предметів.

Новини за темою: Кулеба: Україна готова жорстко відповісти Білорусі

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо, що посол України в Білорусі Ігор Кизим повернувся до Мінська після консультацій у Міністерстві закордонних справ. Тоді повідомлялося, що попри це, офіційні відносини між Україною і Білоруссю все одно поставлені на паузу.Loading...