Безпідставно й емоційно: МЗС України відреагувало на ноту протесту від Білорусі

МЗС України

Фото з відкритих джерел

В українському МЗС згадали про відсутність реакції білоруської влади на протести під час Революції Гідності

Україна взяла до уваги вручення послу в Білорусі ноти протесту через мітинги в Києві та вважає таку реакцію офіційного Мінська надмірно емоційною і безпідставною. Про це повідомила пресслужба українського МЗС в коментарі "РБК-Україна".

Зазначається, що в дипвідомстві наголосили на фундаментальному значенні для України свободи слова та свободи зібрань, тому обмежень протестів біля посольства Білорусі не буде. "Жодних підстав для обмеження права на мирний протест в цій ситуації не існує. Правоохоронні органи України вживають належних заходів, щоб на постійній основі, а особливо під час акцій протестів, гарантувати безпеку як учасників акцій, так і посольства Білорусі та його працівників", – ідеться в повідомленні.

Крім того, в МЗС звернули увагу на дотримання Україною положень Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року та гарантування безпеки іноземних дипломатичних місій. "Очікуємо, що білоруська сторона також з належною відповідальністю ставитиметься до своїх міжнародних зобов’язань і не допускатиме порушень дипломатичного імунітету, на кшталт безпідставних оглядів дипломатичного автомобіля посла України в Білорусі при перетині українсько-білоруського кордону", – додали в дипвідомстві.

Водночас в Міністерстві заявили, що в період Революції Гідності влада Білорусі не реагувала на провокації громадян, які під стінами українського посольства в Мінську "демонстрували свою вкрай недружню позицію" до України.

Новини за темою: Мінськ підготував санкції проти українських офіційних осіб, – МЗС Білорусі

Раніше повідомлялося, що послу України в Білорусі Ігорю Кизиму вручили ноту протесту. Причиною назвали серію "антибілоруських акцій" біля посольства в Києві.

Loading...