Безкоштовні екскурсії перед виборами: Як "Слуга народу" будує сітку в Дніпрі

Фото з відкритих джерел

Стрімкі перемоги на президентських і парламентських виборах Зе-команди залишилися в минулому. До місцевих виборів, які пройдуть 25 жовтня, президентська "Слуга народу" підходить зі стабільно просідаючим рейтингом і внутрішніми чварами, а на місцях під зеленими прапорами висуваються ставленики олігархів. Останні не звикли вибирати методи, щоб протягнути в місцеві ради своїх людей.

Так, першим номером за списками від "Слуги народу" до Дніпропетровської обласної ради йде одіозний ставленик олігарха Коломойського Святослав Олійник. А на посаду мера Дніпра від "СН" балотується головлікар лікарні Мечникова Сергій Риженко. З урахуванням того, що Мечникова знаходиться в обласному підпорядкуванні, Олійник, як голова обласної ради, має важелі впливу на Риженка.

Свої рейтинги самі члени Зе-команди в Дніпрі оцінюють всього у 13%. Схоже, Олійник вирішив виправляти ситуацію.

Наприкінці червня народний депутат від "Слуги народу", а тоді ще й один з претендентів на кандидати в мери від Зе-команди Кирило Нестеренко оголошує про організацію безкоштовних екскурсій з Дніпра до Харкова. Людей возять під приводом того, щоб ті могли порівняти більш упорядкований Харків з Дніпром. Агітаційне підґрунтя накульгує в тому плані, що благоустрій Харкова аж ніяк не заслуга Нестеренка чи "Слуги народу", а місцевої міської влади, яка до Зе-команди не має жодного відношення. Але якщо придивитися до ситуації, стає зрозуміла реальна причина цього ярмарку небаченої щедрості від "Слуги народу".

Щоб записатися на екскурсію, необхідно в онлайн-анкеті вказати своє ім'я, прізвище, по батькові, а також серію і номер паспорта.

Фото з відкритих джерел

Останнє нібито необхідно для страховки. Але заява помічниці Нестеренка Христини Брижицької про страховку виглядає непереконливо на тлі відгуків про поїздку.

Фото з відкритих джерел

Варто також звернути увагу на те, що при посадці в автобус не перевіряють списки. Причому, випадок не одиничний. Про подібне писали багато з тих, хто відправився на екскурсію Нестеренка.

Фото з відкритих джерел

З цього виходить, що кінцева мета була саме зібрати вищезгадані дані, а не когось застрахувати. Навіщо ж насправді "слугам народу" збирати особисті дані дніпрян і взагалі організовувати благодійні екскурсії до Харкова?

Координатор Громадянської мережі "ОПОРА", яка стежить за прозорістю виборчого процесу, Вадим Головченко припускає, що це може бути передчасна агітація одного з ймовірних кандидатів на місцевих виборах, адже Нестеренко розглядався Зе-командою в такому ключі.

Варто розглянути ще один варіант.

Одна з наймасштабніших і брудних схем махінацій на виборах — так звана "сітка". Суть її в тому, що самими різними способами збираються дані лояльних до політичної сили виборців. У позитивному відношенні тих, хто з'їздив до Харкова, до Нестеренка, сумніватися не доводиться — достатньо прочитати захоплені коментарі Facebook-групі, де координуються екскурсії. Адже люди, яких повезли на безкоштовну екскурсію до Харкова на вихідних, будуть вдячні організаторам. Їх вже можна розглядати як потенційних виборців "слуг народу" в Дніпрі. Плюс, у групі періодично постять політичну агітацію Нестеренка. Наприклад, оплачену рекламу матеріалу однієї з міських газет, де транслюється спіч народного депутата і розповідається про екскурсії до Харкова.

Фото з відкритих джерел

Після збору даних сітку починають обробляти. Відбуватися це може по різному — від смс-розсилки напередодні виборів до розносу агітації або продуктових наборів. Та й самі екскурсії виглядають як непрямий підкуп. Адже ціна на схожі за змістом поїздки до Харкова у туроператорів коливається в районі 450-470 гривень. А Нестеренко возить людей безкоштовно, що перед виборами не дуже тягне на благодійність.

Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

Також важливо виділити момент з серією і номером паспорта. Адже саме за паспортними даними виборцю видають бюлетень для голосування на дільниці. З урахуванням того, що обласну і міську виборчі комісії очолили представники "Слуги народу", з'являється ймовірність фальсифікацій за допомогою використання цих даних.

Нагадаємо, Кирило Нестеренко з моменту обрання в Раду знаходиться в близьких відносинах зі Святославом Олійником, який балотується першим номером в облраду від "Слуги народу". А підконтрольний Олійнику Риженко претендує на посаду мера Дніпра від тієї ж Зе-команди. Простіше кажучи, виглядає все так, ніби Нестеренко вибудовує сітку для того, щоб забезпечити Олійнику і Риженку голоси дніпрян. До виборів залишилося два місяці, а через екскурсії до Харкова вже пройшло чотири тисячі осіб. Про це "слуга народу" хвалився в Telegram-каналі.

Тобто "слуги народу" вже можуть обробляти перед виборами чотири тисячі осіб, а це 0,5% всіх виборців у місті. Якщо екскурсії триватимуть до виборів, ця цифра може зрости, мінімум, у два рази. А в умовах жорсткої боротьби на місцевих виборах 1-2% можуть зіграти ключову роль для підсумків перегонів. Це, своєю чергою, може стати квитком Олійника до обласної ради всупереч усім корупційним скандалам і провалам за цю каденцію, а його патрону Коломойському — сісти на потоки грошей платників податків у Дніпрі та області.

Відзначимо, що у 2015 році Партія "Відродження", під стягами якої Олійник йшов до Дніпропетровської обласної ради, також відзначилася масовою роздачею аптечок і безкоштовним медобслуговуванням для пенсіонерів. Тоді це робили менш скромно - їздили автобуси з символікою партії, а аптечки замість гречки роздавали самі кандидати. Таку роздачу фіксували, наприклад, у Дніпродзержинську (нині Кам'янське). Як і зараз, у тих, кому роздавали аптечки і робили безкоштовне медобстеження, збирали анкетні дані. Схоже, що Олійник на цих виборах вирішив застосувати ті самі методи, змінивши лише форму.

Харківські парки, безумовно, вражають, але і в Дніпрі є Прибережний сквер, Зелений гай та інші місця — не менш красиві і упорядковані. І щоб їх відвідати, вже точно не потрібно роздавати свої паспортні дані людям, які використовують їх в незрозумілих цілях.

Loading...