Без різниці, де буде відеоконференція: Кравчук висловився про перенесення майданчика для ТКГ

Леонід Кравчук Фото з відкритих джерел

За словами Кравчука, провідна роль у питанні перенесення переговорного майданчика у модератора, яким є ОБСЄ

Голова української делегації в Тристоронній контактній групі (Україна, Росія, ОБСЄ) Леонід Кравчук заявив, що питання перенесення переговорного майданчика з Мінська має вирішуватися спільно всіма сторонами. Наразі він не бачить потреби у перенесенні, оскільки зустрічі проходять у режимі відеоконференції. Про це він сказав в ефірі "Україна 24", коментуючи слова журналіста Дмитра Гордона про те, що переговори ТКГ в Мінську не мають сенсу і будуть проходити у Відні.

За його словами, провідна роль у питанні перенесення переговорного майданчика у модератора, яким є ОБСЄ. Ані Україна, ані Росія не можуть самостійно ухвалити таке рішення і додав, що зараз ОБСЄ не бачить можливості у фізичних зустрічах.

"Росія запропонувала фізичну зустріч у Мінську, але пані Грау зробила відповідне подання, в якому зазначила, що через певні умови, зокрема, коронавірус, немає можливості. Ми рахуємося з такою позицією та дотримуємося її", - розповів Кравчук.

Глава української делегації наголосив, що зараз Україна не ставить на переговорах питання про перенесення фізичних зустрічей ТКГ з Мінська.

"Ми говоримо про відеоконференцію, а для неї немає жодного значення, де вона буде проводитися", - зазначив він.

Новини за темою: У Раді ініціювали вихід Фокіна з ТКГ через його заяви про Донбас

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що вважає беззмістовною зміну "мінського формату" засідання Тристоронньої контактної групи на інше місто, хоча такі пропозиції надходили від різних держав.

Крім того, голова Верховної Ради Дмитро Разумков також вважає, що Тристороння контактна група не повинна змінювати майданчик переговорів у Мінську. 

Loading...