live

Без прямих перемовин між Україною та Росією не обійтися, – Грищенко про встановлення миру

Ексміністр закордонних справ України Костянтин Грищенко. Фото: rudenko.kiev.ua

"Нам треба так чи інакше домовлятися"

Без прямих перемовин між президентами України та РФ не обійтися, оскільки зараз прив’язка до "нормандської четвірки", до перемовин саме у цьому форматі, призводить до постійного затягування вирішення принципово важливих питань.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив колишній міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

Костянтин Грищенко зауважив, що, згідно з результатами президентських виборів, більшість українців виступають за мир, а також за економічне зростання, яке, своєю чергою неможливе без встановлення миру і добросусідських відносин із сусідніми державами, а не лише з РФ.

Експерт прокоментував заяву президента США Дональда Трампа, який говорив про необхідність примирення між Україною та РФ.

"Я думаю, що заява "за все гарне і проти всього поганого" – це те, що можна очікувати від будь-якого політика. У даному випадку важливо те, що, у принципі, через позитив була згадана Україна. І попередній президент США завжди також виступав за те, щоб вирішити конфлікт між Україною та РФ якомога швидше", – зазначив Костянтин Грищенко.

Дипломат наголосив, що Трамп про це прямо не заявляв, проте, на думку Костянтина Грищенка, без прямих перемовин не обійтися, "оскільки зараз, фактично, прив’язка до "нормандської четвірки", до перемовин саме у цьому форматі призводить до постійного затягування вирішення принципово важливих питань".

Новини за темою: Зеленський: Українська влада готова до діалогу з мирним населенням ОРДЛО

"Я думаю, переконаний, що прямий контакт між двома президентами України та Росії дозволить з’ясувати, як те, що є можливим, так і якщо однозначно на цьому етапі через позицію Росії ми не можемо рухатися далі, то тоді, у всякому разі, можна говорити із суспільством і пропонувати якісь альтернативи, хоча альтернатив вкрай мало. Нам треба так чи інакше домовлятися", – зазначив Костянтин Грищенко.

Як повідомляли, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що у відносинах між Україною та Російською Федерацією він хотів би примирення.

Читайте також: "Після проваленого імпічменту Трамп йде у наступ".

Loading...