Багатотисячний мітинг жителів півдня Донбасу проти фейкового опитування на виборах пройшов у Маріуполі

Фото з відкритих джерел

У Маріуполі понад 1000 людей вийшли на мітинг, щоб озвучити свою вимогу до влади — не вирішувати питання Донбасу, не питаючи думки його жителів. На думку людей, соцопитування президента — фейкове і воно не має права делегувати жителям інших областей України вирішувати питання, які стосуються Донецької та Луганської областей. У мітингу також взяли участь народні депутати України Наталія Королевська та Володимир Мороз.

"Сьогодні більше тисячі людей з півдня Донбасу зібралися в Маріуполі, щоб поставити владі питання: чому вона намагається вирішувати долю Донбасу, не питаючи думку людей, що живуть тут? Людей, які живуть шостий рік на війні, які пережили всі жахи бойових дій. Чому, позбавивши 500 тисяч жителів Донбасу права голосу, влада проводить сьогодні якесь фейкове опитування під час виборів, порушуючи Конституцію і закони України, намагаючись маніпулювати думкою людей? Найкраще опитування — це результати виборів. Потрібно дати людям право голосу, можливість піти на виборчі дільниці та чесно проголосувати, а не створювати видимість турботи про людей через незрозумілі опитування, результати яких ні до чого не зобов'язують", – заявила Наталія Королевська.

За словами учасників мітингу, влада обманює людей, які 6 років живуть на війні. Досі не виконано обіцянку президента про повернення миру в Україну, понад півмільйона жителів Донбасу позбавлені права голосу, а тепер ще й питання про майбутнє Донецької та Луганської областей вирішуватимуть інші регіони України, залишивши при цьому Донбас без можливості висловити свою думку.

"Сьогодні люди вийшли сказати "Ні", ні фейковим опитуванням. У нас на Донбасі в 18 громадах скасували вибори. Понад 500 тисяч людей не зможуть проголосувати. Так у кого президент питатиме про економічну зону на Донбасі? У жителів інших областей? ВОЛОДИМИРЕ ОЛЕКСАНДРОВИЧУ, ви гарант Конституції, але ви ж по ній і топчетеся! Ми говоримо ні вашим фейковим соцопитуванням, до яких мають доступ не всі громадяни нашої країни!" — заявив Володимир Мороз.

У мітингу також взяли учасники з ОТГ, які позбавлені права голосу на майбутніх місцевих виборах.

"Володимире Олександровичу, я добре пам'ятаю вашу передвиборчу програму і те, як я агітувала всіх, кого тільки можливо, проголосувати в другому турі за Вас. Всього рік по тому, Ви позбавили права голосу і мене, і всіх тих, хто тут, на Донбасі повірив і підтримав Вас. І саме ви, Володимире Олександровичу, не захистили наше конституційне право голосу. Саме ви ігноруєте наші звернення до Вас, з проханням повернути нам право голосу. І тепер ви говорите, що кожен українець має можливість взяти участь у вашому опитуванні. Не кожен — нас 500 тисяч, ми велика частина України, і, завдяки Вам, ми не можемо ні обрати собі місцеву владу, ні відповісти на питання, які безпосередньо стосуються нашого регіону", — зазначила Клена Попенко, мешканка Вугледарської ОТГ.