live

Поставити на їхні місця "потрібних" людей: Розкрито причину атаки Уманського на Верланова і Нефьодова

Сергій Верланов

ДПСУ

Атака на очільника податкової Сергія Верланова та керманича митниці Максима Нефьодова з боку колишнього міністра фінансів Ігоря Уманського носить провокаційний характер з метою поставити на їхні місця "потрібних" людей.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив професор соціології Павло Кутуєв, коментуючи відповідну публікацію в ЗМІ.

"Такі дії ексміністра можна пояснити тільки спробою авторів злочинних схем (незаконне відшкодування ПДВ, ухилення від оподаткування підакцизної продукції, контрабанда) позбутися керівників, які діяли ефективно, прозоро і вели реальну боротьбу з корупцією", - підкреслив експерт.

Кутуєв також відзначив позицію глави уряду Дениса Шмигаля з цього питання. За його словами, прем'єр не повівся на провокацію і постарався захистити Верланова і Нефьодова.

"Дуже символічно, що рекордно коротка каденція Уманського у кріслі міністра фінансів миттєво завершилася, коли стало зрозуміло, що в умовах кризи та викликів пандемії міністерська посада, крім інтриг і захисту "схематозників", ще й вимагає реальної роботи в інтересах країни", - додав соціолог.

Кутуєв також повідомив, що Верланов продемонстрував як у стислі терміни "можна різко зменшити податковий схематоз, особливо це стосується махінацій з ПДВ". "Більше того, голова податкової довів, що здатний виводити гроші з тіні в бюджет навіть в умовах кризи", - написав професор соціології.

Він також вважає, що український бізнес має самоорганізуватися і звернутися до керівництва держави з вимогою продовжити реформи податкової та митниці, а також виключити відсторонення від посад дієздатних державних управлінців - Верланова і Нефьодова - які були призначені в результаті відкритих конкурсів.

Нагадаємо, 30 березня на позачерговому засіданні Верховна Рада відправила у відставку міністра фінансів Ігоря Уманського.

Loading...