live

Атака на Верланова і Нефьодова: Стало відомо, чому Уманський хотів призначити в податкову і митницю своїх людей

Ексміністр фінансів Ігор Уманський

Ліга.net

Ексміністр фінансів Ігор Уманський замість того, щоб розробляти антикризовий план, в перші дні своєї роботи відразу ж спробував зняти з посади главу ДПС Сергія Верланова і главу ДМС Макса Нефьодова.

Про це заявляє відомий політолог Петро Охотін, передає Site.ua.

Очевидно, що запрошений він був у якості досвідченого фінансиста, який рятував українську економіку в розпал кризи 2009-2010 року.

"Вже на наступний день після засідання Ради в інтернеті з'явилися цікаві документи: замість презентації антикризового плану Ігор Уманський займався зняттям голови ДПС Сергія Верланова і голови ДМС Макса Нефьодова. Обидві посади досить вагомі за українськими мірками. Однак основне питання полягає в тому: чому в пріоритет ставилося поставити своїх людей на ці місця. Причому очолили б ДПС і ДМС в разі успіху Уманського, люди, які не приймали участь у відкритому конкурсі", – пише Петро Охотін.

У чому була основна загроза кулуарної ротації голів ДПС і ДМС, яку планував колишній міністр? В умовах кризи саме безперебійне наповнення бюджету дозволяє отримувати ресурс для виплат медикам і безробітним, на закупівлю апаратів штучної вентиляції, на створення пільг для підприємців.

"Ситуацію зі спробами Уманського зробити кадрові перестановки добре сформулював психолог Олег Покальчук в інтерв'ю "Українській правді": "Всі диктатори були досить самовідданими. Я не кажу про їх моральність або соціальну етику. Кожен з них щиро і фанатично вірив у те, що робить. А український диктатор - він же спочатку полізе в бюджет". Іншими словами, дуже ймовірно, що саме неможливість по-тихому поставити своїх людей на посади ДПС і ДМС, як це було в більш ситі, безтурботні часи, і змусила міністра фінансів стати колишнім", – пише експерт.

Як повідомлялося раніше, 30 березня Рада відправила у відставку міністра фінансів Уманського.