"Антонов" і системи ППО: Зеленський заявив про співпрацю України з "оборонкою" Туреччини

Президент України Володимир Зеленський Офіс президента

Український президент відзначив потенціал двох країн для співпраці в оборонній сфері

Президент України Володимир Зеленський заявив, що оборонна сфера Туреччини є однією з пріоритетних в українсько-турецьких відносинах, та розповів про спільні проєкти, які країни планують реалізувати. Про це йдеться в інтерв'ю Зеленського турецькому інформаційному агентству Demirören, повідомляє пресслужба ОП. 

За словами президента, співпраця між країнами може включати спільне виробництво турецьких безпілотників і літаків "Антонов", двигунобудування, розвиток систем ППО та спільне виробництво корабля класу "корвет". 

"Турецькі безпілотники зарекомендували себе з найкращого боку. Ми бачимо, що це справді гордість вашого (турецького - ред.) ВПК. Це саме той вид озброєнь, який здатний кардинально змінити ситуацію на полі бою. І ми, безумовно, зацікавлені у спільному виробництві", – зазначив Зеленський. 

Новини за темою: Розраховуємо на серйозну роль Туреччини в роботі Кримської платформи, - Зеленський

Водночас він наголосив, що українські підприємства виробляють двигуни для дронів. У зв'язку з цим запуск спільного підприємства – природний крок.

Крім цього, президент відзначив інтерес Туреччини до літаків "Антонов". За його словами, у галузі літакобудування Україна та Туреччина зможуть "дуже багато зробити разом". 

"Це далеко не всі сфери, в яких ми можемо й розраховуємо співпрацювати з Турецькою Республікою в контексті оборонної промисловості. Двигунобудування, розвиток систем ППО, спільне виробництво корабля класу "корвет"... Потенціал для співпраці величезний", – наголосив український президент. 

Нагадаємо, 16 жовтня Володимир Зеленський розпочав свій робочий візит до Турецької Республіки, під час чого президент та його турецький колега Реджеп Таїп Ердоган обговорять широкий спектр питань взаємин між країнами. 

Loading...