"Амністія" для прокурорів: В Раду внесли законопроєкт про зміну атестації Рябошапки

Руслан Рябошапка. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Нардеп Євген Петруняк також пропонує і деякі правки в профільний закон про прокуратуру

Адвокат і нардеп від правлячої партії "Слуга народу" Євген Петруняк зареєстрував законопроект №3517, яким пропонується внести істотні зміни в порядок проведення атестації прокурорів, затверджений при колишньому генпрокурорі Руслані Рябошапці. Про це пише "Страна.ua".

Юрист також пропонує і деякі правки в профільний закон про прокуратуру.

Зокрема, пропонується пункт 13 прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів щодо реформи органів прокуратури" від 19.09.2019.

"Атестація прокурорів включає наступні етапи":

  • Визначення відповідності прокурора займаної посади, стану професійної підготовки, його особистих якостей і результатів службової діяльності. Для з'ясування рівня володіння практичними вміннями та навичками прокурори можуть виконувати письмове практичне завдання (згідно порядку Рябошапки раніше була прописана здача тестів за допомогою комп'ютерної техніки з прохідним балом 70 зі 100 на першому етапі і тести на логіку за допомогою комп'ютерних програм з прохідним порогом не менше 110 балів, - ред.).
  • Проведення співбесіди з метою виявлення відповідності професійної етики та доброчесності (раніше було виконання практичного завдання перед співбесідою та звіт по всім деклараціям, - ред.).

Так само автор законопроєкту Петруняк пропонує в пункті 19 виключити абзац про автоматичне звільнення в разі рішення кадрової комісії про неуспішне проходження атестації прокурором Генеральної прокуратури України, регіональної, місцевої та військової прокуратури.

Замість цього запропоновано знижувати прокурорів, які не справляються з практичним завданням на посаді.

Нагадаємо, 5 березня Верховна Рада висловила недовіру Генпрокурору Рябошапці. "За" звільнення Генерального прокурора України Руслана Рябошапки проголосували 263 народних депутати.

 


Loading...