Діячі мистецтва попросили Зеленського дати відповідь на лист Медведчука

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Художній керівник Театру "Браво", актриса, громадський діяч Любов Титаренко звернулася з відкритим листом до президента України Володимира Зеленського з проханням відповісти на лист голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука. Відповідне звернення опубліковано у Facebook.

Наводимо його текст дослівно:

Президенту України, Зеленському В. О.

Шановний Володимире Олександровичу! Пане президент України!

Ми, люди, громадські діячі, які голосували за Вашу кандидатуру рік тому, як і раніше вважаємо саме вас найкращим вибором для нашої країни на сьогоднішній день. Ми віримо вам, і віримо у вас. Ми знаємо, що реформи не робляться помахом чарівної палички, і розуміємо, що вам потрібен час для того, щоб зробити наше життя кращим, а нашу з вами країну сильнішою. Ми готові й надалі підтримувати Вас на шляху до реформ нашого життя. Ми довіряємо вам незважаючі на різні інсинуації ваших і наших спільних ворогів.

Враховуючи все вищесказане, ми б хотіли, щоб і ви так само вірили в нас і довіряли нам. Невід'ємною частиною такої довіри є зворотній зв'язок від вас, пане президент. У суспільства є багато питань, і це нормально. Адже не завжди людям зрозумілі Ваші кроки і мотивації, деякі з них треба пояснювати. Це також частина роботи президента.

Нещодавно ми побачили в пресі лист пана Медведчука, опозиційного Вам політика. Там був ряд питань, які непогано було б пояснити всій країні. Наприклад, питання війни, яка триває. Ми знаємо, що ви щиро не хочете, щоб війна тривала. Ми також розуміємо, що ви особисто намагаєтеся і ведете переговори з усіма, від кого може залежати протистояння на Сході України. Однак, ми не розуміємо, чому досі немає рішучих кроків у досягненні миру, немає прогресу в цьому процесі.

Не менш актуальним є питання тарифів, порушене у цьому ж листі. Ви у передвиборній кампанії анонсували "кінець епохи бідності". Ми розуміємо, що бідність не перемогти відразу, що це довгий процес. Але дайте відповідь суспільству і нам, яким чином ви боретеся з тими, хто грабує країну? І коли ця епоха бідності закінчиться? Ми готові чекати, але ми хочемо розуміти терміни і механізми роботи.

Питання насильницької українізації також актуальне. Справа в тому, що його як і раніше використовують Ваші вороги для тиску на Вас і на громадську думку. Пора визнати, що безліч людей в цій країні говорять російською мовою. Зрештою, погодьтеся, люди говорять тою мовою, яка їм зручніша і немає сенсу змушувати їх говорити тою мовою, яку вимагає політична кон'юнктура.

Ми просимо вас дати публічні відповіді на питання. Вони потрібні не тільки опозиції, але і вашим прихильникам. В Україні склалася порочна практика – ті, хто прийшов до влади, вважають себе непідконтрольними решті населення країни. Але за вас ми голосували саме тому, що ви не схожі на інших володарів. І ми віримо, що будемо часто чути вас і ваші відповіді на наші питання.

З повагою і надією, Любов Титаренко.