Аграрний комітет не підтримав пропозицію про референдум щодо ринку землі

Народний депутат Олександр Колтунович 112.ua

Від 60 до 70% громадян виступають категорично проти запровадження ринку землі, – розповів Колтунович

Комітет Ради з питань аграрної та земельної політики не підтримав пропозицію, що питання відкриття ринку землі має визначатися на всеукраїнському референдумі.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив народний депутат (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Олександр Колтунович.

Цю правку не підтримав жоден член комітету, 19 депутатів проголосували проти.

Під час презентації правки Колтунович зазначив, що за соціологічними даними від 60% до 70% громадян виступають категорично проти запровадження ринку землі в нинішніх умовах.

"Тому дана поправка стосується проведення всеукраїнського референдуму. Взагалі питання народовладдя це конституційне право кожного громадянина і наша політична сила "Опозиційна платформа – За життя", коли йшла на вибори чітко прописала, що питання ринку землі мають визначатися виключно на всеукраїнському референдумі. Це питання не тільки іноземців, а інституційно ми виходили з того, щоб питання сказав народ України, а потім в подальшому сформував відповідне інституційне підґрунтя. З цієї точки зору наша правка №2 якраз в цьому і полягає", – сказав Олександр Колтунович.

Як повідомлялось раніше, Верховна Рада під крики "ганьба" ухвалила у першому читанні скандальний законопроєкт про запровадження ринку землі.

Голова аграрного комітету Микола Сольський заявляв, що до другого читання до документа надійшло понад дві тисячі правок. Згодом виявилося, що частину з них виключили. Через це сталося непорозуміння на попередньому засіданні комітету.

У п'ятницю, 3 січня, було опубліковано текст законопроєкту про ринок землі до другого читання.

До слова, "Опозиційна платформа – За життя" проти продажу землі, бо для цього немає волі більшості громадян. Про це сказав голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук.Loading...