live

Адвокати Порошенка подали до суду на Венедіктову

Петро Порошенко Фото з відкритих джерел

Адвокати зазначили, що 3 червня направили в ОГПУ п’ять заяв про кримінальні правопорушення, однак реакції на них не отримали

Адвокати п'ятого президента України Петра Порошенка подали до суду на генерального прокурора України Ірину Венедіктову. Про це повідомив адвокат Ігор Головань у Facebook.

Так, правники наголосили, що Офіс генерального прокурора України не відреагував на заяви про кримінальні правопорушення, які подані після силових дій співробітників Державного бюро розслідування у музеї Гончара.

"Офіс Генерального прокурора працює ночами, коли треба зареєструвати щось корисне для держави-агресора чи політичних переслідувань. А коли мова про притягнення до відповідальності знахабнілих слідчих і оперативників ДБР, які здійснили збройний напад на Музей Івана Гончара і незаконний обшук музею, прокурори ентузіазму не демонструють", - пояснив адвокат. 

За словами Голованя, 3 червня Офіс генпрокурора отримав п’ять заяв про кримінальні правопорушення (зловживання владою та службовим становищем, незаконне проникнення до володіння особи з метою обшуку, службове підроблення, перешкоджання діяльності депутатів, журналістів та адвокатів). 

Новини за темою: Венедіктова розповіла, коли підпише підозру Порошенку

"Встановлені законом 24 години давно минули. Оскаржили (адвокати Петра Порошенка - ред.) бездіяльність Генерального прокурора до суду. Також спрямували до суду заяви про відвід слідчих ДБР, що здійснили незаконний обшук, а тепер намагаються блокувати виставку колекції картин, що належить подружжю Порошенків", - зазначив Головань. 

Новини за темою: По "відосікам" на допити ходити не будемо: Захист Порошенка заявив, що він не з'явиться в ДБР

Також адвокат наголосив, що 5 червня не відбулося судове засідання про розгляд апеляції на ухвалу Печерського суду про арешт картин через те, що слідчі не надали суду матеріали провадження. У зв'язку з цим правники направили до суду заяву про роз’яснення ухвали слідчого судді.

"Хай суддя пояснить, чи може музей дозволити відвідувачам побачити арештовані внаслідок незаконного обшуку картини", - додав Ігор Головань.

Нагадаємо, 4 червня Печерський районний суд Києва дозволив здійснити привід Петра Порошенка на допит в Державному бюро розслідувань. Однак, адвокат п'ятого президента назвав рішення суду незаконним. 

Loading...