live

Адвокати Порошенка назвали нову справу від Венедіктової юридичним абсурдом

П'ятий президент України Петро Порошенко eurosolidarity.org

На думку адвокатів Порошенка, Венедіктова стала генпрокурором для того, щоб інтенсифікувати переслідування п'ятого президента

Адвокати колишнього президента України Петра Порошенка вважають відкриття нових справ проти їхнього підзахисного продовженням переслідувань, а відкриття справ за видання президентом указів назвали юридичним трешем і абсурдом. Про це заявили адвокати Ілля Новиков та Ігор Головань під час спілкування з журналістами.

"Конкретно це рішення – це спроба загорнути в нову обгортку ситуацію, яка розвивалася напередодні відставки прокурора Рябошапки... Були опубліковані проєкти підозр, які Венедіктова намагалася переконати Рябошапку підписати. Рябошапка відмовився. В одному зі своїх інтерв'ю він називав це "юридичним трешем". Я можу з ним погодитися, це дійсно юридичний треш - спроба переводити в кримінальну площину питання конституційних повноважень президента щодо призначення суддів - це треш", - зазначив захист Порошенка.

Крім того, в новій справі проти Петра Порошенка правового змісту немає. Адвокат заявив, що ці спроби дискредитують Верховний суд і всіх його суддів всередині країни і на міжнародному рівні.

Новіков також підкреслив, що для Венедіктової в цій історії є "особистий сюжет". Він нагадав, що вона свого часу не пройшла конкурс на посаду судді Верховного суду, а тепер відкриває справу щодо тих, хто цей конкурс пройшов.

Адвокат Головань додав, що Венедіктова стала генпрокурором саме для того, щоб інтенсифікувати переслідування п'ятого президента.

"Реєстрація проваджень щодо видання президентом указів, тобто щодо реалізації президентом конституційних повноважень - це "абсолютний юридичний абсурд", - додав він.

Ігор Головань також зазначив, що справа була заведена в тому числі за ст. 364 (Зловживання владою), ця стаття підслідних тільки НАБУ, але розслідування віддано в ДБР, яким раніше керувала Венедіктова.

Нагадаємо, Генеральний прокурор Ірина Венедіктова внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо можливих неправомірних дій колишнього президента України Петра Порошенка при призначенні суддів Верховного Суду України.

Раніше повідомлялося, що Ірина Венедіктова заявила, що призначення  на посаду генерального прокурора не мало додаткової умови у вигляді "посадки" п’ятого президента України Петра Порошенка

Loading...