Абромавичус запропонував Зеленському свого наступника на посаду директора "Укроборонпрому"

Айварас Абромавичус Фото з відкритих джерел

Гендиректор концерну запевнив, що його кандидат є одним з найсильніших членів нинішньої команди

Генеральний директор "Укроборонпрому" Айварас Абромавічус запропонував президенту Володимиру Зеленському кандидатуру свого наступника на посаду нового глави державного концерну. Про це 14 серпня повідомило агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на заяву Абромавичуса.

За словами нинішнього очільника "Укроборонпрому", запропонований кандидат є одним з найсильніших членів нинішньої команди. Однак, його ім'я поки не повідомляється. 

"Це гарантує продовження розпочатої трансформації, збереження швидкості змін, з якими рухається концерн, і команди, яка їх втілює", – наголосив Абромавичус.

Зазначається, що під час зустрічі із Зеленським між високопосадовцями відбувалися розмови щодо перезавантаження наглядової ради "Укроборонпрому". Під час цього Абромавичус нагадав, що на початку своєї роботи заявляв про необхідність ліквідації та переосмислення завдань концерну. Однак, за його словами, при однаковому розумінні проблем "Укроборонпрому" і галузі, інструменти їх вирішення розглядають по-різному. Зокрема, чиновник нагадав заяву віцепрем'єр-міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського. Останній цього тижня анонсував зміну керівництва "Укроборонпрому" найближчим часом. 

Новини за темою: "Укроборонпром" перейменують та повністю змінять керівництво, - Уруський

"Це раніше у нас олігархи призначали міністрів, а міністри - керівників найбільших державних компаній. Вже п'ять років Україна намагається жити за новими правилами", - заявив Абромавичус.

За його словами, якщо влада порушить взяті на себе зобов'язання щодо держпідприємств, то Україна втратить підтримку європейських партнерів, зокрема, фінансову допомогу від ЄС у розмірі 1,3 млрд євро.

Так, Абромавичус наголосив, що згідно із законом, гендиректора "Укроборонпрому" призначає президент за поданням прем'єр-міністра. Однак, звільняти та призначати співробітників держконцерну може також гендиректор компанії.

Новини за темою: Колишній т.в.о. міністра оборони Іващенко може стати заступником Уруського

"Реформи в Укроборонпромі тільки починаються. Вони складні, комплексні для окремих осіб - дуже незручні", - підкреслив він. 

До слова, в інформагентстві також повідомили, що раніше розглядалося питання можливого повернення Абромавичуса до наглядової ради держконцерну. Чиновник очолював його з червня по серпень минулого року до призначення його гендиректором "Укроборонпрому". Однак, тоді Абромавічус попередив, що буде очолювати компанію до відбору нового керівника на конкурсі. А саме рішення назвав вимушеним через негативні процеси, що почалися.

Нагадаємо, наприкінці липня Айварас Абромавічус заявляв про намір піти з посади генерального директора "Укроборонпрому". Він аргументував це тим, що на посаді перебуває "втричі або вчетверо більше, ніж планував, і які були домовленості особисто з президентом". 

Loading...