28 учасників інциденту в Броварах затримали, 22-м пред'явили звинувачення, – Аваков

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков kmu.gov.ua

Глава МВС підкреслив, що підозрювані фактично по 208 статті заарештовані

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що 28 учасників інциденту в Броварах затримали, з них 22-м пред'явили звинувачення. Про це він розповів під час термінового звернення  з приводу ранкових подій у Броварах, яке транслював телеканал ZIK.

"Ранок почався непросто. О 7:15 ранку в Київській області, у Броварах, ми отримали ситуацію, коли, як зараз вже зрозуміло, 67 молодиків влаштували масову бійку між собою зі стріляниною. Забігаючи наперед, скажу, що на сьогоднішній момент 28 осіб, учасників цієї потасовки, затримані, з них 22 пред'явлено звинувачення", - зазначив глава МВС.

Він підкреслив, що підозрювані фактично по 208 статті заарештовані.

"І дуже розраховуємо, що за підтримки прокуратури в судах завтра їм буде винесено безальтернативний арешт і ці люди надовго сядуть до в'язниці з тим, щоб не брати участь в таких розбійних ситуаціях на вулицях, з тим, щоб найманство, яке вони намагалися зробити джерелом свого заробітку, більше ніколи не повторювалося", - додав Аваков.

"Що послужило причиною для того, щоб ці люди почали між собою з'ясовувати відносини, дві групи людей, дві групи бізнес-перевізників, автобусних перевізників? Отже, між Броварами та Києвом щодня курсує автобусне сполучення, маршрутне таксі тощо. Вартість квитка - приблизно 14 грн. Приблизно 600 тисяч заробітку. Якщо взяти на рік - це близько 220 мільйонів. І ось цей ринок ділять дві групи між собою. І частина цього ринку, як з'ясувалося, "біла", а частину здійснюють "сірі" перевізники, які стосуються тим же груп. У якийсь момент дві групи вирішили, що можуть за рахунок своїх "сірих" витрат наймати для розборок між собою і з'ясування відносин бандитів. І це зробили, призначивши один одному, як в лихих 90-х, "стрілку" о 6:30 ранку, яка закінчилася бійкою, стріляниною", - розповів міністр.

Арсен Аваков зазначив, що на сьогодні три особи перебувають у лікарні, і вони будуть жити.

"Ми фіксуємо, що кілька дробів, одна куля потрапили у вікна звичайних жителів. І саме тому ми кваліфікуємо сьогоднішню подію як тяжкий злочин, скоєний групою осіб... Мені шкода багатьох з них, це молоді хлопці, які приїхали підзаробити, 800 грн/день, з Вінниці, з Києва, з тих же Броварів, але іншої реакції у нас не буде. Кожен з них буде сидіти в тюрмі, а ось питання, що стосується організаторів, тих, хто посіяв зерна, що призвели до такого зіткнення, це окреме питання. Це питання про непрозорість тендерів щодо виділення маршрутів в обласній виконавчій владі. Це питання співвідношення інтересів людей і перевізників, де інтереси перевізників ставляться трохи вище, ніж інтереси людей. Ось в цьому ми розберемося дуже швидко найближчим часом", - заявив Арсен Аваков.

Міністр додав, що про ситуацію поінформовані всі правоохоронні органи. Детально ситуацію розуміє президент України, прем'єр-міністр України, і висновки будуть найближчим часом.

Нагадаємо, сьогодні, 29 травня, у Броварах Київської області сталася стрілянина, внаслідок якої було затримано 10 осіб. Своєю чергою, очільник МВС Арсен Аваков заявив, що перестрілка в Броварах є відлунням корупції визначення квот перевізників у місті.

У Київській області ввели спецоперацію щодо розшуку п'ятьох автівок, в яких можуть перебувати учасники перестрілки в Броварах.

Через ранкову стрілянину між перевізниками у Броварах президент Володимир Зеленський провів зустріч з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим.

Додамо, міський голова Броварів озвучив причину перестрілки в місті. Він вважає, що причиною перестрілки в Броварах є те, що обласна адміністрація створила та затвердила маршрут, який дублює той, що вже існує, а це могло створити конфлікт між перевізниками.

Loading...