live

28 млн грн, квартири в Києві та Британії: Зеленський оприлюднив декларацію

Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції за підсумками першого року президентства, 20.05.2020 Фото: Офіс президента

Родина президента володіє правами на чотири недобудовані готельні кімнати в Грузії

Президент Володимир Зеленський подав декларацію про майно, доходи та витрати за 2019 рік.

Відповідна декларація опублікована на сайті НАЗК.

Згідно з нею, доходи глави держави та членів його родини у 2019 році склали 28 602 468 грн.

Всього родина Зеленських сплатила до бюджету податки на суму 3 мільйони 600 тисяч гривень.

Зазначається, що з травня 2019 року Володимир Зеленський не займається підприємницькою діяльністю та отримує заробітну плату виключно в Державному управлінні справами - сума одержаної зарплати з травня по грудень 2019 року склала 208 787 грн.

При цьому наголошується, що у дружини Зеленського Олени зарплата зросла.

Зокрема, в 2019 році сім'я президента отримала кошти в рахунок погашення вартості облігацій внутрішньої державної позики на загальну суму 5,1 млн. грн та здійснила витрати на придбання ОВДП в сумі 5,2 млн. грн.

Зеленський задекларував 4 мільйони 423 тис. гривень, які були отримані від продажу нерухомого майна в місті Києві, на вулиці Великій Васильківській, яке належало його дружині.

Крім того, сім'я президента здійснила продаж корпоративних прав усіх дванадцяти українських підприємств родині Сергія Шефіра на суму 246 тисяч 144 грн.

Зеленський весною 2019 року позбувся акцій компанії Green Family LTD, а також всіх чотирьох торгових марок, зареєстрованих в Росії.

Також президент позбувся корпоративних прав в іноземних компаніях Vilhar Holdings Limited і Aldorante Limited.

При цьому він продовжує залишатися власником великої кількості торгових марок - в 2019 році було зареєстровано дві торгові марки "Слуга народу" на його ім'я.

Компанія PricewaterhouseCoopers провела в 2019 році оцінку декількох торгових марок і за даними відповідного звіту, вартість торгової марки "Вечірній квартал" становить 45,810 млн гривень.

У той же час вартість торгової марки "Розсміши коміка" склала 14,65 млн гривень.

На підставі проведеної оцінки Зеленський отримав роялті від використання торгових марок в сумі 548 000 гривен, тому його доходи в порівнянні з попереднім роком зросли.

Також сім'я Зеленських здобула 3 мільйони 200 тисяч гривень за надання в оренду квартири на території Великобританії.

До того ж, у 2019 році Олена Зеленська отримала позику від Сергія Шефіра в розмірі 5 млн гривень, але позика була повернута до кінця року.

Зазначається, що за минулий рік Зеленський витратив 11,5 млн гривень як внесок до виборчого фонду кандидата в президенти, а на оплату консультаційних послуг компанії PricewaterhouseCoopers витрачено 567 тисяч 875 гривень.

Новини за темою: Зеленський: Україні потрібно більше економічних рішень під час виходу з епідемії

Крім того, родина президента володіє правами на чотири недобудовані готельні кімнати площами по 70 квадратних метрів у Грузії.

Нагадаємо, 22 травня стало відомо, що НАЗК розпочинає перевірку декларацій посадовців за новим порядком і що першими будуть президенти та прем'єри.

Новини за темою: Корнієнко задекларував 1,5 млн грн доходу, автівки та авторські права на пісні гурту

Як повідомлялося, колишній голова партії "Голос" Святослав Вакарчук задекларував за 2019 рік близько 3,7 млн гривень доходу і близько 6,7 млн видатків.

Loading...